четвер, 29 лютого 2024 р.

Робота професійного клубу бібліотекарів «Книжкова світлиця»

1 березня 2024 року у КЗ «Новгородківська публічна бібліотека» для працівників сільських бібліотек - філій за планом роботи професійного клубу бібліотекарів «Книжкова світлиця» проведено інформаційну вітрину на тему: «Від знань до майстерності».
Програма навчань була цікава та змістовна.
Директор Новгородківської публічної бібліотеки Григір В. Л. акцентувала увагу на проблемних питаннях функціонування сільських книгозбірень, закликала колег наполегливо рухатися вперед, бути креативними, зберігаючи традиційні функції та водночас надаючи актуальні послуги, бути невід’ємною частиною місцевих громад.
Провідний методист ПБ Наталія Третяк презентувала методичний колаж «Бібліотеки Новгородківської громади: інновації та досягнення».
Усі присутні із задоволенням приймали участь у тренінгу «Гра, як форма бібліотечної роботи». Розглянули види та форми ігор, обговорили їх роль та місце у бібліотечних заходах. Бібліотекарі отримали позитивні емоції та навчилися бути командою під час участі в іграх «Я + ТИ = МИ», «Чорна скринька», «Хочу додому». Усі переконалися, що без електронних гаджетів також можна весело, а головне – корисно відпочити! Тепер сучасна бібліотека асоціюється не тільки з книгою, але й з веселими іграми, які сприяють спілкуванню та інтелектуальному розвитку.
Приємним сюрпризом стала ділова гра « Дерево бібліотечних ідей на 2024 рік». У планах бібліотекарів створення лялькового театру, вело – бібліотеки, хати – музею, бібліо караван, книжковий джем, еко мандрівки та різноманітні майстер – класи.
Про досвід роботи Новгородківської публічної бібліотеки по виконанню Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» розповіла провідний бібліотекар ПБ Григор О. Г. Усі присутні залюбки виконали вправу «Усвідомлене споживання напою».
Також відбувся майданчик практичного досвіду «Сучасна бібліотека – територія ідей, творчості та змістовного дозвілля». Сільські бібліотекарі ділилися досвідом обслуговування ВПО, використання інформаційних ресурсів в своїй бібліотеці досягненнями в сфері співпраці з громадою, пропонували власні ідеї на користь громаді.
Приємно, що бібліотекарі не тільки приємно поспілкувалися а й провели час з користю. У бібліотечних працівників з’явились цікаві ідеї для впровадження інноваційних форм роботи у своїй бібліотеці.



вівторок, 27 лютого 2024 р.

27 лютого відбулося чергове засідання батьківського клубу на тему "Ментальне здоров'я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки ". Бібліотекар розповіла учасникам заходу як дбати про психічне здоров'я, які фізичні вправи та медитації допомагають покращити емоційний стан. Присутні виконали вправи на заспокоєння "Ритмічне дихання" та "Релаксація на контрасті", а також вправи для зняття стресу та тривоги "Метелик", "Сокира". Переглянули відеоролик "Ментальне здоров'я: як подбати про себе".
На завершення заходу було проведено майстер-клас "Весняне дерево".
Засідання "Батьківського клубу" проводиться в межах проєкту "Швидке реагування в Кіровоградській області для задоволення потреб дітей та їх опікунів, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні", що реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Благодійний фонд "Безпечне майбутнє"

четвер, 22 лютого 2024 р.

Слова росли із ґрунту, мов жита. Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона свята. І кров’ю предків тяжко пурпурова.
Ліна Костенко
До дня рідної мови бібліотекар Новгородківської публічної бібліотеки спільно з бібліотекарем Костянецькою Іриною провели інтелектуальні ігри «Мова єднає» для учнів Професійно-технічного училища 36. Розгадали філворд «Яка наша мова?». Відповіли на запитання вікторини та пограли у гру «Показуха». Учні за допомогою жестів показували значення фразеологізмів, а інші учасники відгадували та тлумачили їх значення. Потім ведуча читала рядки із творів Т. Г. Шевченка, а діти продовжували їх. Учні перевірили свій словниковий запас та показали гарні знання з української мови.



 Виготовлення свічки з вощини — унікальний та цікавий процес, який захоплює з перших секунд. Створена власноруч свічка дарує особливе світло та тепло, це гарний подарунок, а також чудове доповнення інтер'єру.

У Новгородківській публічній бібліотеці було проведено майстер-клас з виготовлення свічки із натуральної вощини. Бібліотекар ознайомила присутніх з технікою виготовлення свічки, її декоруванням та корисними властивостями натурального віску.
Під час майстер-класу гості занурилися у атмосферу творчості, спокою та гармонії, адже відомо, що декоративно-прикладне мистецтво — своєрідна медитація душі. Учасники отримали неймовірний досвід, позитивні емоції, яскраві враження та масу задоволення від процесу.


середа, 21 лютого 2024 р.

За ініціативи першої леді Олени Зеленської була створена Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», мета якої допомогти українцям знайти джерело сили. Піклуватися про ментальне здоров’я має бути на часі для кожного українця. Бібліотекарі для своїх відвідувачів провели консультацію «Ментальне здоров’я : як подбати про себе». Учасники виконали практичну вправу «Струси з себе стрес».


Міжнародний день рідної мови.

 21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначали Міжнародний день рідної мови.

Учені довели, що вік нашої рідної української мови - 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова - це не тільки безцінна спадщина, а це наша гордість, бо все, що створено нею увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
Для користувачів бібліотеки, які прагнуть удосконалювати свої знання з рідної мови було проведено мовний калейдоскоп "Українська мова - мудрості криниця", під час якого учасники змагалися в розгадуванні загадок та ребусів, складанні прислів'їв, грали в гру "Скринька мовних цікавинок".
Також до цього дня в бібліотеці діє книжкова виставка "До рідного слова торкнися душею". На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.




вівторок, 20 лютого 2024 р.

Засідання круглого столу "Вони помирали, щоб жила Україна..."

Щорічно, 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні –знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Тож з метою належного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, сприяння утвердженню в Україні ідеалів свободи і демократії, збереженню та донесенню до сучасників і майбутніх поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття в Новгородківській публічній бібліотеці з учнями ПТУ#36 було проведено засідання круглого столу "Вони помирали, щоб жила Україна...". Бібліотекарі розповіли присутнім про події, які відбулися у лютому 2014 року, показали відеоролики про героїчні моменти на Майдані Незалежності - "Небесна Сотня: хроніка подій", "Пам'яті Героям Небесної Сотні присвячується..." та "Сергій Нігоян - наш Шевченко". Також згадали і про Віктора Чміленка, нашого земляка, який теж загинув на Майдані за жертовність і любов до України.
На завершення заходу відбулася презентація виставки-пам'ять "Небесна Сотня - то в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну".
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих.


Година пам'яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні в Україні день вшанування Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня десять років тому під час Революції Гідності на Інститутській вулиці у Києві протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею».
20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею».
Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Тож, щоб пам'ятати героїчний подвиг тих, хто віддав своє життя, та тих, хто продовжує боротьбу за права і свободу, європейське майбутнє нашої держави, 20 лютого 2024 року в Новгородківській публічній бібліотеці для неповнолітнього клієнта пробації проведено годину пам'яті «Небесна Сотня – то в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну».
Кропивницький РС № 5 філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області


четвер, 15 лютого 2024 р.

Година мужності "Час і досі не загоїв рани" до Дня вшанування пам'яті учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначатимуть День вшанування пам'яті учасників бойових дій на території інших держав та 35-у річницю виведення військ з території Республіки Афганістан.
Афганська війна належить до тих подій ХХ-го століття, які ще не знайшли свого повного та об'єктивного висвітлення та аналізу. Вона залишається "білою плямою" новітньої історії.
З метою вшанування пам'яті воїнів-афганців у Новгородківській публічній бібліотеці було проведено годину мужності "Час і досі не загоїв рани". Під час заходу присутні дізналися про масштаби складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальне відео фрагменти про афганську війну "Чужа та непотрібна війна", а також вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.
До цієї дати в бібліотеці також діє книжкова викладка "Афганська війна - як це було?"


пʼятниця, 9 лютого 2024 р.

 Ігри зміцнюють нейронні зв’язки у мозку і позитивно впливають на психічне здоров’я. Їх принцип полягає в тому, щоб розвивати, розважати та приносити задоволення. Для сприяння соціалізації та створення дружніх відносин бібліотекарі готують розважальні заняття де беруть участь усі учасники заходу. Популярними іграми у нашій бібліотеці стали «Еліас Україна», «Показуха», «Викриття» та багато інших. Вони тренують словниковий запас та знання всього українського.




субота, 3 лютого 2024 р.

 3 лютого в Новгородківській публічній бібліотеці відбулося засідання літературного клубу «Світоч». Поети читали свої нові напрацювання, обговорили питання популяризації літературних надбань поетів земляків.

Так за дружніми розмовами, декламуванням улюблених віршів та запашним чаєм минуло затишне засідання літературного клубу «Світоч».



пʼятниця, 2 лютого 2024 р.

Ментальне здоров'я

Ментальне здоров'я є невід'ємною частиною щасливого життя та важливою складовою загального здоров’я людини. Високий рівень стресу часто впливає і на тіло. У багатьох людей виникають неприємні відчуття та проблеми зі здоровям.
У Новгородківській публічній бібліотеці було проведено практичне заняття " Турбота про себе, турбота про інших" в рамках Всеукраїнської програми ментального здоровя «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської. Бібліотекар користуючись книгою "Важливі навички в періоди стресу: iлюстроване керівництво" від https://iris.who.int/handle/10665/339150 розповіла про прості ідеї та техніки, які можна застосовувати лише протягом кількох хвилин щодня для зниження рівня стресу. Розпочали з першого розділу та виконали вправу «Усвідомлене споживання напою».




четвер, 1 лютого 2024 р.

Майстер клас «Розпис еко-сумки»

На черговому засіданні Батьківського клубу, яке відбулося 1 лютого в Новгородківській публічній бібліотеці, учасники взяли участь у майстер-класі створення неповторної еко-сумки. Процес розпису цікавий та захоплюючий. Бібліотекарі підказали секрети успішного малюнка та допомогли у виборі зображень. Створена сумка буде приносити нашим учасникам радість довгий час, адже фарби якими вони користувалися, навіть після прання не змиваються.

Засідання "Батьківського клубу" проводиться в межах проєкту "Швидке реагування в Кіровоградській області для задоволення потреб дітей та їх опікунів, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні", що реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Благодійний фонд "Безпечне майбутнє"

Практикум «Планування роботи бібліотек на 2024 рік: пріоритети діяльності в роботі з громадою та звітність за 2023р»

З метою навчання та підтримки бібліотекарів у виконанні основних процесів бібліотечної роботи у КЗ «Новгородківська публічна бібліотека» відбувся практикум «Планування роботи бібліотек на 2024 рік: пріоритети діяльності в роботі з громадою та звітність за 2023 р».
Директор КЗ «Новгородківська публічна бібліотека» Григір В. Л. познайомила присутніх з основними вимогами та напрямками діяльності бібліотек, звернула увагу на нововведення у звітуванні за формою 6-нк. Та перед тим, як перейти до консультацій підготовлених колегами, запропонувала створити шкалу подій за 2023 рік. Бібліотечні працівники занурившись у спогади звітного року, активно ділились з колегами найвизначнішими подіями, а це і особисті події, і події села та бібліотеки.
Низку порад для організації обслуговування та проведення заходів у бібліотеках в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською отримали від провідних бібліотекарів публічної бібліотеки Уляни Крижановської та Олени Григор. Поговорили про мету програми, дали розуміння та показали інструменти, які допоможуть користувачам бібліотек дбати про свій внутрішній стан.
В ході практикуму обговорили питання сприяння національно-патріотичному вихованню населення, популяризації краєзнавства в селах громади, інформування громади про події з історії і сьогодення краю.
Практикум сприяв обміну досвідом між бібліотекарями, був корисним з точки зору набуття та подальшого використання отриманої інформації у роботі з користувачами.