понеділок, 29 березня 2021 р.

1 квітня – Міжнародний День птахів

 1 квітня – Міжнародний День птахів (День зустрічі птахів) (International Birds Day). Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Неоціненну користь приносять птахи людині. Вчені підрахували, що на ділянці площею 1 км2 птахи знищують не менше ніж 25 кг комах.

До цього дня у Новгородківській публічній бібліотеці експонується книжково-ілюстративна виставка: « 1 квітня – Міжнародний день птахів». На виставці представлені книги та статті з періодичних видань про значення птахів у житті людини та їх охорону. Запрошуємо до перегляду!



вівторок, 23 березня 2021 р.

21 березня Міжнародний день лісів.

21 березня відоме як Міжнародний день лісу. Цю традицію було започатковано Європейською конфедерацією сільського господарства, а 2012 року Генеральна Асамблея ООН проголосила його Міжнародним днем лісу. Це ще одна нагода привернути увагу суспільства до важливих екологічних проблем світового рівня та їх дійсного стану, основні заходи їх захисту та відновлення.

  Міжнародний день лісу святкується в день весняного рівнодення в Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.

В Новгородківській публічній бібліотеці оформлена книжкова виставка " 21 березня - Міжнародний день лісів" . Запрошуємо до перегляду.

#Зелені_бібліотеки

#Новгородківська_публічна_бібліотека

#Міжнародний_День_лісів

#книжкові_виставки

#екологія



"Прочитав - передай іншому"

 Буккросинг (з англ. «book» — «книжка», «crossing» — «переїзд», «перехрестя») - всесвітнє книжкове мандрування з рук в руки, з дому в дім, з країни в країну.

У читальному залі бібліотеки беріть книги з «Живої» книжкової полиці (без читацького квитка, без запису), рекомендуйте знайомим, "звільняйте власні книги".
"Прочитав - передай іншому" так як це зробила наша постійна читачка Лариса Демочко. Пані Лариса постійна дарувальниця книг до нашої бібліотеки. Також вона побажала взяти участь у цій акції та принесла книги на обмін.

Книжкова виставка " Поетичні візерунки"

21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року.
Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… 
До Всесвітнього дня поезії в Новгородківській публічній бібліотеці оформлено книжкову виставку "Поетичні візерунки".
Запрошуємо до перегляду. 


 

« І книги теж святкують іменини!»

 Бібліограф Новгородківської публічної бібліотеки Крижановська Катерина підготувала книжкову виставку « І книги теж святкують іменини!» та пропонує знайомство з відомими творами та книгами, які  цього року святкують ювілей. 




понеділок, 22 березня 2021 р.

    Титул "Зеленої столиці Європи" у 2021 році буде носити місто Лахті
(Фінляндія). 
Фінське місто отримало найвищі бали за чотирма з дванадцяти показників, за яким визначають переможця премії European Green Capital Award, яка вручається щорічно, починаючи з 2010 року. Нагороду отримують міста, які є першими в природоохоронній діяльності і здатні стати прикладом для інших міст: якість повітря, поводження з відходами, зелене зростання та екологічні інновації, управління екологічною діяльністю. Гроші премії будуть спрямовані на просування екологічного способу життя. Крім цього, 2021 року тут будуть відбуватись різні міжнародні і місцеві заходи на екотематику.






вівторок, 16 березня 2021 р.

Буккросинг

 Буккросинг

Новгородківська публічна бібліотека пропонує своїм читачам нову послугу — обмінюватися книжками 📚📚.
Тепер кожен відвідувач може принести і залишити або взяти і почитати книги, які розміщені на спеціально облаштованій локації з табличкою «Буккросинг».
Найпопулярнішими серед відвідувачів є книги сучасних українських авторів. Сергія Жадана, Василя Шкляра, Ірен Роздобудько, та ін. Наприклад, книга Володимира Лиса «Століття Якова» простояла на столику не більше 20 хвилин 🕙. Вона до нас так і не повернулася, але жінка, яка її взяла, на наступний день принесла книгу Ірен Роздобудько.
У планах розширити формат цієї послуги.
Плануємо у бібліотеці книгами 📚 не лише обмінюватися, але й обговорювати 💬 їх за кавою ☕️.




понеділок, 15 березня 2021 р.

Історична година « В ті березневі переможні дні»

     В Новгородківській ПБ працівниками бібліотеки було проведено історичну годину «В ті березневі переможні дні», присвячену 77-й річниці визволення селища Новгородка від нацистських окупантів, яку щороку відзначають 10 березня. Бібліограф Катерина Крижановська розповіла про етапи визволення селища, про запеклі бої, про стійкість і відданість воїнів своєму народу і рідній країні. Зачитала спогади ветеранів, а також, які дивізії визволяли селище. Під час заходу прозвучали імена Героїв, наших земляків, які воювали на інших фронтових дорогах. На захід було запрошено мешканця селища Новгородка Шалашенка Миколу Павловича, сина ветерана війни Шалашенка Павла Гавриловича. Він розповів про те, що Павлу Гавриловичу випала доля пройти шляхами світової війни і війни з Японією. Мав із собою усі бойові нагороди батька. Учасники заходу також поділились спогадами. Бондаренко Раїса Никифорівна розповіла про своє дитинство у роки війни, цікаві доповнення були у Степанка Юрія Васильовича, Діденко Ніни Михайлівни. Авторські вірші читала Бондаренко Валентина Олексіївна. На закінчення заходу Катерина Володимирівна ознайомила присутніх з тематичною викладкою «Шляхами бою і перемог». Учасники вшанували пам’ять всіх загиблих хвилиною мовчання.











неділя, 14 березня 2021 р.

«І лине над землею Шевченкове слово…»

     Минають роки та століття, відходять у небуття покоління людей, змінюється світ зі своїми звичаями, віруваннями та поглядами, а великі надбання мистецтва  надовго переживають своїх творців. До таких скарбів світового значення належать і творіння генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. З його іменем  сьогодні на всій планеті ідентифікується Україна та українці. В день народження Тараса Шевченка дорослі і діти йдуть до його пам’ятника, щоб покласти квіти, почитати його вірші, вшанувати великого Кобзаря.

Вже стало гарною традицією проводити Шевченківські читання в затишних стінах Новгородківської публічної бібліотеки. З нетерпінням чекають на такі заходи, як працівники бібліотеки, так і користувачі, місцеві поети, та всі поціновувачі Шевченківського слова. Цього року читання відбулися 10 березня.  Розпочала захід «І лине над землею Шевченкове слово…» ведуча провідна бібліотекарка Крижановська Уляна Василівна розповіддю про життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка.  На захід була запрошена місцева жителька, шанована вчителька української мови та літератури Боса Євдокія Миколаївна, яка вже дуже давно вивчає творчість Тараса Шевченка. Євдокія Миколаївна кожного року пише статтю в районну газету про «пророче Шевченкове слово» популяризуючи його неперевершені творіння. Цікавими були доповнення про Кобзаря слухачів Вищої Народної Школи - Бондаренко Валентини, Зоріна Лариса, Мусієнко Валентина, Черкас Галини, Бурковська Людмили. З великим задоволенням усі присутні читали улюблені вірші Тараса Шевченка. 






вівторок, 9 березня 2021 р.

Шевченкова зоря

Вірш Галини Гопак "Шевченкова зоря"

"Тече вода з-під явора",- поетові слова.
І пам"ять про Шевченка в серцях у нас жива.
А мова його щира і чиста українська
Наповнена любов"ю і правдою по вінця.

Поет в часи далекі оспівував природу,
Красу степів гарячих, дівочу чисту вроду,
Яку в часи неволі топтали, зневажали,
Як зірвану троянду під чоботи кидали.

Читаючи поеми про ті часи далекі,
Ми бачим, як гніздились над стріхами лелеки.
Хатки біленькі, чисті біжать униз селом,
А вітер верболози розчісує крилом.

А далі Катерину в сльозах ми зустрічаєм
Про долю безталанну, невільницьку читаєм.
Та й сам поет не вільний - слова гіркі пливуть
Про неньку Україну, про бідну та живу.

Спливли роки з водою - за двісті на порі,
Шевченка-корифея читають дітворі.
І в багатьох родинах шанують Кобзаря.
Не згасне в Україні Шевченкова зоря.

Геній, якому судилася вічність

 Шановні користувачі та жителі громади, запрошуємо вас на перегляд книжкової виставки "Геній, якому судилася вічність".

На цій книжковій виставці підібрана література, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича Шевченка, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, його мандрівки різними куточками світу, та книги присвячені спогадам про Великого Кобзаря.

Виставка діє по 14.03.




четвер, 4 березня 2021 р.

Весна не знає, що іде війна

 Весна не знає, що іде війна

Весна не знає, що іде війна,
Вона летить, квітує і співає.
Вона красива, трепетна, ясна,
І все навколо радісно буяє.
Ось на окопах квіти зацвіли,
Каштан свічками раптом загорівся.
І пташечки мовчати не змогли,
Хоч і снаряд десь поруч причаївся.
А там, де ще недавно йшли бої,
Цвітуть тюльпани і волошки сині.
Як стихне бій — співають солов’ї,
Й кує зозуля в дуба на вершині.
Весна летить чарівна, запашна,
Тривожить серце, душу зігріває.
Весна не знає, що іде війна,
Вона квітує, ластиться, співає…
Та почали кривавити поля,
Так рясно-рясно маками повсюди…
Війну відчула на собі земля,
І на собі війну відчули люди…
І плаче мати в чорному вбранні,
І плачуть діти, бо убили тата.
І червоніють маки навесні,
Як кров людська… Чого ж їх так багато?
Небес синіє світла глибина,
Гніздо лелек на груші коло хати…
Весна не знає, що іде війна,
Вона квітує радісно й крилато…
Автор: Надія Красоткіна

А жінка в світ приходить для любові...

 

Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, квітнуть дерева.

З настанням весни кожному з нас здається, що ти народився на світ вдруге, що ця весна особлива, не така як попередні, що нас чекають незабутні прекрасні моменти. А ще весна така чудова, красива, неповторна як жіноча врода. Саме весною жінок всього світу вітають з гарним святом 8-го березня.

В Новгородківській публічній бібліотеці організована книжкова виставка «А жінка в світ приходить для любові…». Бібліотекарі підібрали для вас найкращі художні видання, в яких образ жінки подається в різних сферах її діяльності.

Запрошуємо до перегляду! 

А жінка в світ приходить для любові

Любити ляльку доки ще мала

Любити маму поки підросла

А тільки –но, як ступить за поріг

Любити небо і м‘який моріг.

Дім батьківський і квіти чорноброві

Бо жінка в світ приходить для любові.

Росте вона, ростуть її роки

Ростуть її і радості й надії

І от приходять роки молодії

По світу вже вона не йде – несеться !

Уважно прислухається до серця

Щоб в шумі літ і в шелесті дібров

Почути, що прийшла її любов

Ота любов, що перша і остання

Такої ще ні в кого не було !

І ти щаслива в серці в тебе рай

І відшумів весільний водограй.

І попливли літа, літа, літа….

Усіх годуєш, хоч сама голодна

І часом нерви стримати негодна

Та будеш захищати, як в бою

Оту сімейну каторгу свою.

І попливли літа, літа, літа…..

А що ? Якби усе почати знов ?

Оце той борщ щоденний – це любов,

Сорочка чисто випрана – любов

І очі діточок ясні – любов.

Все так було б, якби почати знов!

Жіноча доля в світі – це ЛЮБОВ!

Автор: Галина Гордасевич



середа, 3 березня 2021 р.

 Щиро вітаємо всіх талановитих людей з професійним святом літераторів - Всесвітнім днем письменника! Це свято відзначають щорічно 3 березня.

В цей день щиро вітаємо членів Новгородківського літературного клубу «Світоч».
Бажаємо вам творчих успіхів,
Щоб поруч завжди була Муза,
Побільше грандіозних планів,
Вірних та щирих друзів.


Бібліотечний практикум "Імідж бібліотеки у громаді".

В Новгородківській Публічній Бібліотеці зібралися бібліотекарі сільських філій для участі в бібліотечному практикумі "Імідж бібліотеки у громаді".
Обговорили актуальні питання покращення роботи бібліотек.
Розпочала ведення практикуму методистка Третяк Наталя Василівна. Вона розповіла про інноваційні послуги, які надають бібліотеки. В Новгородківській публічній бібліотеці вже діє така нова послуга - буккросинг. Буккросинг - це всесвітнє книжкове мандрування з рук в руки, з дому в дім, з країни в країну.
Бібліотекарка Григор Олена виступила з практичною консультацією про організацію і ведення бібліотечних сторінок та груп у Facebook, тому що ця соціальна мережа дозволяє максимально ефективно розробити стратегію просування іміджу бібліотеки.
Практикували створення бібліотечних сторінок у мережі Facebook.
Результатом навчання було створено Сторінку однієї з бібліотек.
Сподіваємось, що отримані знання бібліотекарі впровадять в практику своєї роботи.