четвер, 25 лютого 2021 р.

Літературна вітальня «Я в серці маю те, що не вмирає»

25 лютого в Україні відзначають 150-ту річницю від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладачки, культурної діячки Лесі Українки.
Цей ювілей Лесі Українки включено до календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО на 2020-2021 роки.
В Україні цю пам’ятну дату цьогоріч відзначають на державному рівні.
24 лютого в Новгородківській публічній бібліотеці цій визначній даті була присвячена літературна вітальня «Я в серці маю те, що не вмирає». На захід були запрошені читачі бібліотеки, слухачі Вищої Народної Школи, члени літературного клубу «Світоч». Присутні гості Євдокія Миколаївна Боса, Бондаренко Валентина Олексіївна, Орел Іван Миколайович, Черкас Галина Яківна підготували цікаві доповнення про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, дивували маловідомими фактами, читали поезію напам'ять. Шанована вчителька Євдокія Миколаївна Боса розповіла біографічні відомості про Лесю Українку та її родину.







середа, 24 лютого 2021 р.

Бібліотечний стрім «Лесине слово звучатиме знову!»

Новгородківська публічна бібліотека та сільські філії долучились до проведення обласного  бібліотечного стріму «Лесине слово звучатиме знову!»

Бібліотечний стрім проводиться з метою вшанування пам’яті видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки та активізації роботи бібліотек з віддаленими користувачами, залучення юнацтва та молоді до бібліотек. 


#Новгородківська_публічна_бібліотека

#Онлайн_читання

#Читачі_бібліотеки

#Знання_надає_крила

субота, 20 лютого 2021 р.


 

З книгою по життю


 

150-річчя з дня народження Лесі Українки.


 

ПАМ'ЯТІ СОТНІ НЕБЕСНОЇ

 ПАМ'ЯТІ СОТНІ НЕБЕСНОЇ

На всіх барикадах горіли серця
І Сотня стояла на них до кінця.
Присутність тут смерті і плач матерів
Стояв над майданом, що в битві горів.
Горіла тут юнь, наші діти держави -
І радість і гордість, і втілення слави.
І звістка оця долітала в міста,
І всюди зависла густа німота.
У кожне село і у кожну родину,
Спішила повідать в пекельну годину
Про Сотню Небесну - віддала, що життя,
Щоб в нашій країні цвіло майбуття.
І падали сльози усіх матерів
На брук, що від крові криваво чорнів.
Несли сюди квіти і клали вінки,
Горіли запалені в пам'ять свічки.
А сотня стояла в нерівній борні,
У мирній країні, на клятій війні.
Вмирали герої один за одним.
Свистіли тут кулі, ядучився дим.
А снайпер зловтішно все цілив в людей,
Нещадно вбивав і жінок, і дітей.
І втома валила із ніг лікарів -
Вогонь милосердя незгасно горів.
Тут смерті в обличчя герої дивились,
Щоб кров на бруківці любов'ю відмилась,
Щоб в пам'ять звитяжців подія оця,
До правди вела непохитні серця.
Галина Гопак.


Година скорботи «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки»

 Вони вийшли на мирну акцію протесту, щоб змінити державу на краще. Але втратили не мрію, а найголовніше, власне життя…

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.
19 лютого 2021 року в Новгородківській публічній бібліотеці проведена година скорботи «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки», щоб вшанувати подвиг учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.





вівторок, 16 лютого 2021 р.

Презентація першої збірки Ніни Застави «Ластівка»

 Стало доброю традицією збиратися в нашій бібліотеці на зустріч із поетичним словом. Вже не вперше ми радо приймаємо у своїх стінах талановитих особистостей, проводимо презентації їхніх нових поетичних збірок.

2 лютого 2021 р. у бібліотеці відбулася презентація першої збірки Ніни Застави «Ластівка».Свій творчий шлях Ніна розпочала у другому класі написавши першого дитячого віршика. Спочатку це були веснянки, вірші про Україну, про природу, пізніше це були казки та ессе. Брала участь у різних конкурсах. Друкувалася в місцевій газеті «Новгородківські вісті», дитячому журналі «Пізнайко» та ін. У своїх віршах авторка зуміла передати любов до України, рідного краю, батьків та дитини простими щирими словами.
Презентація була приурочена Міжнародному дню дарування книг.




День Святого Валентина – День закоханих

 Кохання… Воно для кожного своє, воно настільки різне й щоразу неповторне, що йому не можна дати чіткого визначення…

З недавніх пір 14 лютого у нас відзначають День Святого Валентина – День закоханих. У цей день закохані можуть ще раз підкреслити свою любов і висловити її один одному, а одинаки – знайти свою половинку.
До цього найромантичнішого свята в Новгородківській публічній бібліотеці створена книжкова викладка " Всьому початком є Любов..." Відвідайте бібліотеку і пориньте у світ романтики і кохання!!!!





Година мужності «Вогнем і полум’ям війни чужої»

 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Будь-яка війна – це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі – людським життям. В Новгородківській ПБ цій даті було присвячено годину мужності «Вогнем і полум’ям війни чужої». Присутні згадали події страшної війни в Афганістані, в якій полягли і наші земляки та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання, переглянули відеокліпи та прослухали пісні про роки афганської війни. На заході звучала поезія Галини Гопак «На алеї слави» та авторський вірш Івана Орла «Афганістан». До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Пекучі рани Афганістану».







Книжкова виставка «Пекучі рани Афганістану»

 Бібліограф інформує

Вже скільки років проминуло,
А біль у серце б’є і б’є …
Батьки старенькі, сивочолі
Стоять під пам’ятником чорним,
Де вибито ім’я твоє.
Т.Харькова
15 лютого виповнюється 32 роки з моменту виводу радянських військ з Афганістану. В цей день відзначають День пам’яті воїнів-афганців. Десятирічна війна закінчилася у 1989 році, але назавжди закарбувалася в пам’яті воїнів, які виконували інтернаціональну місію. Для кожного, а їх більше ніж 600 тисяч тих, хто служив в Афгані, ця війна була і залишається своєю. У рідні домівки не повернулися 13 833 юнаків колишнього Радянського Союзу, 312 – пропали безвісти, доля 330 – невідома. Більше 160 тисяч воїнів-українців пройшли війну в Афганістані. Наша держава втратила близько 4 тисяч молодих хлопців, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 залишились у полоні або пропали безвісти.
У числі тих, хто не повернувся з афганської війни, є імена наших земляків. Це Олександр Бельдеман, Сергій Лашкул, Василь Прадун, Сергій Кияшко, Олександр Гончар.
Про важкі, жахливі будні Афганської війни, про горе і сльози рідних і близьких розповідає книжкова виставка «Пекучі рани Афганістану», яка діє в Новгородківській публічній бібліотеці. На виставці розміщені світлини наших земляків, воїнів-інтернаціоналістів, які загинули в горах Афганістану.
‼️Пропонуємо вашій увазі перелік книг представлених на виставці:⤵️
1️⃣ Афганистан болит в моей душе…: Воспоминания, дневники советских воинов, выполнивших интернациональный долг в Афганистане. / Лит. Запись П. Ткаченко; Предисл., Ю. Теплова. – М.: Мол. гвардія, 1990. – 254 с., ил.
2️⃣ Брезіцький Р.О. На Оливній горі. – Львів: Місіонер, 1995. – 176., іл.
- В горах Афганистана/Сост. Р.Н. Суворов. – Днепропетровс: Проминь, 1988. – 142с. («Присягаем Отечеству»)
3️⃣ Верстаков В.Г. Там, в Афганистане: Очерки. – М.: Воениздат, 1981. – 64 с.
4️⃣Верченко Ю.Н., Поваляев В.Д., Селихов К.Н. Афганский дневник. – М.: Сов. Писатель, 1986. – 192с.
5️⃣ Во имя высокой цели. / Сост И. А. Пономарев. – Л.: Лениздат, 1988. – 160с., ил.
6️⃣ Звезды славы боевой:На земле Афганистана/Сост. И.М. Дынин. – М.: Воениздат, 1988. – 224 с. ил.
7️⃣ Іванина В.М. Журавлі з отчого краю: Худ. Док. Повість. – К.: Молодь, 1988. – 232с.
8️⃣ Карпенко А. Н. Разговор со смертью: Стихи / Послесл. Евг. Долматовского. – М.: Мол. гвардия, 1989. – 453с. (Молодые голоса)
9️⃣ Моісеєнко Ігор. Сектор обстрілу «Аісти»: Роман, статті, поезії. Вид. 2-е, доповнене. Авторизований пер. поезій з рос. Тетяни Майданович. – К.: Видавництво «Криниця», 2011. – 383 с.: іл.. Портр.
1️⃣0️⃣ Никто не создан для войны. – М.: «Молодая гвардыя», 1990. – 252с., ил.
Як довго ця війна тривала,
Ні, не забути нам її!
І постріл в спину з-за дувала ,
І в горах сутички-бої,
І на граніті сірі дати,
Над трупами слова промов
Ми довго будем пам’ятати
І вам забути не дамо.
Закінчилася десятилітня ніким і нікому не оголошена трагічна війна. Але в людській пам’яті вона буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдат і сльозами жінок та матерів, обелісками з залізними зірочками та піснями, які увірвалися в наше життя фронтовим вітром.
Летять, відлітають у вічність роки і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імена воїнів-афганців.



Знайдіть час для читання

 Знайдіть час для читання

⤵
Годинник читацьких захоплень 😉
Цікавим в цій виставці є те, що всі книги містять у назві цифри. Тому і розмістили їх за годинниковою стрілкою. Насолоджуйтеся читаннями цікавих книг у зручний для вас час!