пʼятниця, 3 травня 2024 р.

Семінар-практикум «Бібліотека - відкритий публічний простір»

На базі КЗ «Новгородківська публічна бібліотека» для працівників сільських бібліотек – філій Новгородківської селищної ради проведено семінар-практикум «Бібліотека - відкритий публічний простір».
Директор Новгородківської публічної бібліотеки Григір В. Л. розповіла про стан справ у бібліотеках, про нові маркери щодо оцінки бібліотечної роботи.
Бібліотеки повинні стати тим місцем у громадському просторі, де читання поєднується з цікавим дозвіллям, є вільний доступ до інформації та надаються сучасні послуги.
Програма семінару була цікава та змістовна.
Методичні поради «Трансформація бібліотечного простору: створення можливостей для нових комунікацій» надала провідний методист ПБ Наталія Третяк. Переглянули відеоролик про те, як єдина читальна зала Новгородківської публічної бібліотеки поступово трансформується у КОВОРКІНГ.
Про соціальне партнерство, як складову ефективної діяльності бібліотек, що обслуговують дітей почули від заступника директора з питань обслуговування дітей Людмили Доброван.
Про бібліотечне краєзнавство як про ресурс розвитку громади детально розповіла бібліотекар читальної зали ПБ Інна Рибакіна.
Українці продовжують жити в умовах повномасштабного вторгнення рф. Нам всім просто необхідно знайти справу, яка розвантажить нашу психіку, відволіче та заспокоїть. Про бібліотерапію, як один із способів впоратися зі стресом розповіла провідний бібліотекар відділу ОВЄФ публічної бібліотеки Олена Григор.
Також відбулась творча лабораторія «Простір сільської бібліотеки: стан, нове бачення, ідеї, рішення». Сільські бібліотекарі отримали домашнє завдання: оцінити свою бібліотеку, її зовнішній вигляд, естетику оформлення, чистоту, наявність інформаційної „зони”, її актуальність та інформативність.
Та подати ідеї щодо змін, тобто відповісти на питання: Що тут треба змінити? Чи можливо це зробити зараз? Що для цього потрібно? Бібліотекарі працювали в групах: надавали пропозиції, поради, накреслювали приблизні макети, тобто показували можливості кожної бібліотеки щодо зміни і простору, і якості обслуговування користувачів. Учасники зауважили, що підготовка домашнього завдання заставила їх самих по-іншому побачити свої бібліотеки та проявити креативні здібності, адже хотілося, щоб саме їх пропозиції сподобались колегам.
Приємно, що після підведення підсумків семінару у бібліотечних працівників з’явились цікаві ідеї для трансформації бібліотечного простору та розширення можливостей бібліотек.

Немає коментарів:

Дописати коментар