четвер, 22 липня 2021 р.

Засідання Школи

 16 липня 2021 року відбулося засідання Вищої Народної Школи. Не зважаючи на спеку учні прийшли в бібліотеку)))))

Працівники бібліотеки провели тренінг "Як вберегтися від спеки". Кожен з присутніх ділився власними методами як зберегти гарне самопочуття в спекотну погоду. Попри свій поважний вік учасники ВНШ брали участь у вікторинах та іграх "Крокодил" та "Я ніколи не..."





Ігрова мандрівка «Крокує книжка до малят»

 В рамках бібліопроєкту «Виховуємо читачів змалку» відбулася ігрова мандрівка «Крокує книжка до малят». 16 липня бібліотека «гуділа!» від юних читайликів! Бібліотекарі підготували насичену програму заняття, де був квест, перегляд майстер класу та виготовлення паперового морозива з побажаннями, загадки та цікаві вікторини про здоров’я, професії. Пограли в гру « Показуха» та поставили театральну виставу за казкою «Ріпка».

Найбільше дітям сподобався квест « В гостях у казки»
Що ж таке квест?!
Квест — це інтелектуально-динамічна гра, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту за умови виконання спеціальних завдань. В нашому квесті діти розв’язували задачі та приклади, розгадували кросворди та складали пазли.
Кожне заняття ми плануємо так, щоб діти робили поробки власноруч. Наші майстер класи спрямовані в першу чергу на розвиток раціонального та творчого мислення, розкриття творчого потенціалу. Сьогодні читайлики робили паперове морозиво з побажаннями.
Найвеселішою була гра "Показуха". Діти використовували міміку, жести, танці, стрибки та кривляння показуючи зашифроване слово. Загалом, насміялися один з одного до схочу.
Проявити свої акторські здібності кожен мав змогу у театралізованій казці "Ріпка". У той же час така форма роботи змушує дітей думати, аналізувати, робити свої висновки. А це, у свою чергу, допомагає переборювати боязкість, сором'язливість, невпевненість у своїх силах, підвищує самооцінку дитини.







 Ой на Івана, ой та на Купала,

Котилася зоря з неба, та у воду впала.
А дівчина за водою пустила віночок,
Заплуталась ясна зірка в зелен барвіночок.
А дівчина-чарівниця на долю гадала,
Як узріла ясну зірку, так і заспівала.
Коли духмяне українське літо в самому розпалі, з квітчастими вінками і яскравими вогнищами - приходить свято Івана Купала. Це свято молоді, свято сонця, свято землі, води і вогню, свято чаклування на кращу долю, свято духів давнього роду нашого.
Івана Купала - одне із найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня і пов'язувалося з літнім сонцестоянням. Ім'я ж святу дав Купало - бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин.
У Новгородківській публічній бібліотеці до цього свята оформлена викладка літератури "Купайло іде - молодь за собою веде". Представлена література ознайомить з культурою побуту українського народу, з історією виникнення свята Івана Купала, пов'язаними з цим днем звичаями, обрядами, прикметами, повір'ями та традиціями святкування. З допомогою викладки літератури можна дізнатись з яких далеких язичницьких часів прийшло до нас це свято.





Майстер – клас «Кроки до читацької майстерності»

Майстер – клас «Кроки до читацької майстерності»
Робота бібліотек Новгородківської селищної ради спрямована на визначення шляхів покращення сільських бібліотек на основі пропозицій громади, підвищення іміджу бібліотечної професії, привернення уваги місцевої влади та громади до бібліотечних закладів.
1 липня 2021 року на базі Новгородківської публічної бібліотеки відбувся майстер-клас із підвищення професійної компетентності сільських бібліотечних працівників «Кроки до читацької прихильності» за участю бібліотечних фахівців публічної бібліотеки та сільських бібліотек - філіалів.
У вступному слові директор публічної бібліотеки Валентина Григір підкреслила, що завдяки професійному навчанню працівники Новгородківських книгозбірень продовжують набувати важливих властивостей сучасних фахівців: компетентності, якісного планування роботи, готовності до співпраці, вміння своєчасного внесення коректив до своєї діяльності. Валентина Леонідівна наголосила на обов’язковому опануванні бібліотечними фахівцями комп’ютерної техніки та формуванні основних принципів інноваційної культури.
Про інновацію як стратегію і умову успішного творчого розвитку сучасної бібліотеки розповіла провідний методист Новгородківської ПБ Наталія Третяк. Вона підготувала ряд цікавих ідей для впровадження їх у бібліотеках громади. Бібліотекарі активно долучилися до обговорення кожного з запропонованих проєктів та можливого їх залучення у своїй бібліотеці. Особливо бібліотечних працівників зацікавила «Кімната сімейного читання», яка залучає до бібліотеки різноманітні верстви населення.
Бібліотеки наразі є й центрами освіти, адже за умови відкриття в бібліотеках вільного доступу до Інтернету у користувачів є можливість навчатися на безлічі безкоштовних навчальних онлайн-платформах. Одна з них «Цифрова освіта» https://osvita.diia.gov.ua/. Українська бібліотечна асоціація з січня 2020 року являється партнером проєкту Міністерства цифрових трансформацій України «Дія. Цифрова освіта», що є складовою національного проєкту «Дія», за яким передбачається створення онлайн-сервісів державних послуг задля побудови «Держави у смартфоні».
Новгородківська ПБ долучилася до національного проєкту «Дія. Цифрова освіта». Користувачі з допомогою бібліотекаря можуть безкоштовно пройти навчання на національнійонлайн-платформі з цифрової грамотності.
Завідуюча Інгуло – Кам’янською сільською філією Вікторія Дудник та бібліотекар Митрофанівської с/ф Ірина Григор’єва поділилися досвідом роботи щодо завоювання читацької прихильності та застосування інноваційних форм роботи поряд із традиційними.
Підводячи підсумки роботи директор публічної бібліотеки зазначила, що можливостей у сучасної бібліотеки дуже багато як для працівників бібліотек так і для її користувачів. І тому наразі є дуже важливим збереження бібліотек та покращення їх матеріально-технічного стану.

#новгородківська_публічна_бібліотека




«Дегустація літературних новинок «Щоб розумником стати, треба більше книг читати»

 В рамках бібліопроєкту «Виховуємо читачів змалку» сьогоднішнє заняття мало тему: «Дегустація літературних новинок «Щоб розумником стати, треба більше книг читати». Сьогодні наші юні користувачі провели насичений різноманітними завданнями час в бібліотеці. Це заняття присвятили її величності Книзі. Розпочали з перегляду книг різних видів та форм. Діти відгадували загадки , малювали, створювали власні оповідання, дивилися міні фільм «Фантастичні літаючі книги». Разом з бібліотекаркою Уляною Василівною виготовляли вироби з паперу. Додому пішли з новими книгами та подарунком від бібліотеки - магнітними закладками.