понеділок, 30 листопада 2020 р.

Страшна сторінка історії українського народу…

 Страшна сторінка історії українського народу…

Голодомор …
Щороку у четверту суботу листопада Україна на державному рівні вшановує пам’ять загиблих від Голодомору – геноциду Українського народу.
Голодомор 1932-1933 років вважається наймасштабнішою трагедією ХХ століття. Нації завдано болю, який відчувається й досі…А жертви цього страшного лихоліття так і не були належним чином поховані та вшановані.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору працівники Новгородківської центральної районної бібліотеки підготували та оформили книжкову виставку «Жнива великої скорботи» (читальний зал бібліотеки). На виставці представлені архівні документи, свідчення та спогади тих, хто вижив, історичні документи та матеріали. Запрошуємо до перегляду. Книжкова виставка діятиме до 4 грудня 2020 року.




вівторок, 24 листопада 2020 р.

Виставка юридичних порад « Перед законом усі рівні».

 У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. В ЦРБ діє інформаційно-консультативний центр «Право» та проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. В рамках акції «16 днів проти насильства» в читальному залі бібліотеки діє виставка юридичних порад « Перед законом усі рівні».





 Дякуємо колегам за досвід роботи, яким поділилися.

Працівники центральної районної бібліотеки прослухали вебінар, який провела ОУНБ ім. Д.І.Чижевського за темою: "Національно-патріотичне виховання користувачів: з досвіду роботи відділів ОУНБ ім.Д.І.Чижевського", який відбувся на платформі Zoom 24 листопада 2020 року.




понеділок, 23 листопада 2020 р.

«Події, що змінили долю України»

 До Дня Гідності та Свободи, у центральній районній бібліотеці діє тематична книжкова виставка - інсталяція «Події, що змінили долю України». Працівники бібліотеки привертають увагу відвідувачів до цієї виставки та проводять біля неї патріотично-інформаційну бесіду про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи. На виставці представлена низка літературних та публіцистичних творів українських авторів, істориків, філософів про учасників Революції Гідності, героїв Небесної сотні та антитерористичної операції на сході України.




четвер, 19 листопада 2020 р.

Тетяна Бонч-Осмоловская "Розвилка. Повісті і оповідання"

 Тетяна Бонч-Осмоловская "Розвилка. Повісті і оповідання" 

Повісті та оповідання Тетяни Бонч-Осмоловської, російськомовної письменниці, яка живе в Австралії, насичені алюзіями, смисловими іграми, парадоксами. Це своєрідні літературні квести, а мапи до них далеко не завжди відповідають мапам нашого світу. Чи доводилось вам задумуватись, наприклад, над тим, який вигляд мало б ХХ сторіччя без Радянського Союзу, Третього рейху і Другої світової? Що було б, якби люди, що населяли простори від Чорного моря до Тихого океану, на розвилці вікової давнини обрали б іншу стежку? Проза Тетяни Бонч- Осмоловської, акцентована філологічним досвідом,— свого роду портал, що відводить читача у ці світи. 



Юрій Винничук. Легенди Львова

 Письменник, перекладач, краєзнавець Юрій Винничук зібрав під однією обкладинкою все, що вдалося розшукати про унікальне місто у фольклорних записах минулого. Фантастичний світ Львова, населений духами, чортами, відьмами, тісно переплітається в легендах зі світом реальним, в якому живуть історичні особи - королі, бургомістри, чорнокнижники і батяри. Старовинний Львів постає перед нами як унікальне явище світової культури, джерело багатющого міського фольклору та життєрадісного гумору.



середа, 18 листопада 2020 р.

Життєві цікавинки!

Життєві цікавинки! Цікавинки про рослинки! 🌿💐☘️
А чи знали Ви, що ...
🤓 Орхідеї відомі як «викрадачі енергії». Ці рослини найкраще вирощувати не в себе вдома, а в оранжереях. А вже якщо вони ростуть в будинку, то їх ні в якому разі не можна поміщати в спальню, оскільки орхідеї найінтенсивніше поглинають енергію вночі і перед світанком. Категорично протипоказаний контакт з орхідеями хворим і ослабленим людям.
В Індії росте рослина під місцевою назвою "обмани шлунок". З'ївши 1-2 його листочка, людина відчуває ситість протягом цілого тижня, хоча листя не містять цінних поживних речовин. Люди, які страждають від надмірної ваги, приймають таблетки і настої з листя цієї рослини, здатної створювати ілюзію ситості.
Листя гігантської водяної лілії, яка росте в Амазонці, дуже міцні. На них може спокійно сидіти маленька дитина.
Чи знаєте Ви, що в Вавилоні було заборонено вживання волоських горіхів в їжу? Причина такої заборони - форма горіха. Жерці вважали, що людина, котра з'їла горіх схожий на мозок, може різко порозумнішати. 😁😁

У природі існує особлива рослина під назвою «Магічний фрукт», виду Synsepalum dulcificum, ягоди якої, будучи з'їденими, викликають зміну смакових відчуттів. Зокрема, після цього лимон здається людині солодким. Для різноманітних приколів це вельми корисні ягоди. Зовні, до речі, дуже схожі на шипшину. 

Літературна вітрина " Книжковий тренд Андрія Кокотюхи"

 

🎉🎉🎉 17 листопада святкує свій ювілей найчитаніший сучасний український письменник - Андрій Кокотюха!!! 🎈🎈🎈
«У нашій країні катастрофічно не вистачає книгарень, і саме це є причиною читацької пасивності. Вихід я вбачаю у відвідуванні бібліотек! Адже бібліотека є не лише місцем де зберігаються книги. Сюди, також, можна прийти за інформацією про книгу».
«Я сам читаю з чотирьох років і пишу з семи.Сьогодні, коли обіг інформації вільний, треба її сприймати критично, а це можливо тільки тоді, коли сам багато читаєш…» А. Кокотюха
До вашої уваги літературна вітрина " Книжковий тренд Андрія Кокотюхи"




Виставка лепбук «Єдиний скарб у тебе рідна мова…»

 «Єдиний скарб у тебе рідна мова…» - таку назву має виставка лепбук, оформлена в Новгородківській ЦРБ з нагоди Дня української писемності та мови, який відзначають 9 листопада. На виставці представлено багато різноманітної літератури з української мови, зокрема, учбової, наукової, науково-популярної, довідкової, а також по історії української літературної мови. Запрошуємо до перегляду всіх бажаючих!





вівторок, 3 листопада 2020 р.

У кожної прикмети свої секрети

 Прикмети на 3 листопада

🍂🍂🍂
У кожної прикмети свої секрети
- грім у листопаді - на малозасніжену зиму, але рік урожайний;
- якщо загримить при місяці уповні - хліб уродить на полях;
- сонце рухається немовби в тумані - на дощ;
- яка погода в листопаді, така і в квітні. Більше прикмет можна прочитати в книгах Василя Скуратівського "Вінець" та "Дванадцять місяців 2016"
1. Скуратівський В.Т. Вінець. - К.: Вид-во УСГА, 1994. - 240 с., іл.
2. Дванадцять місяців 2016 : настільна книга-календар: для мол. та серед. шк. віку / упоряд. І. Т. Бойко. - Київ: Веселка, 2015. - 199 с. : іл.
Чекаємо Вас у бібліотеці!



понеділок, 2 листопада 2020 р.

Поезія Галини Гопак "ОБІЙМИ ЛИСТОПАДА"

 ОБІЙМИ ЛИСТОПАДА

Заплуталась промокла тиша
В сирих обіймах листопаду.
Тут вітер гілля не колише,
Тут листя тихо пада й пада.
Під дубом ковдрою лягає,
Бокаті жолуді прикривши.
І до весни так спочиває,
Нікого в лісі не зустрінеш.
Хіба що стукне зрідка дятел,
Запросить друзів на обід.
І продовбають всі завзято
До літа бабиного слід.
Діброва скоро вже відчує,
На першій приморозі лід
І горобина поцілує
Терпкого присмаку свій плід.
У прохолоді ліс зітхає,
Видніє смутком вдалині.
Він ще у пам’яті тримає,
Сухі, спекотні літні дні.
Та все проходить, все минає,
Йдуть переміни - на порі
Вже присмак осені літає
У лісі, полі, на землі.
Промоклі хмари завихрились,
Дождавшись грибної пори.
І крапельки дощу скотились
По зморшках старої кори.
Автор Галина Гопак




Знання історії - це рух вперед!

 Знання історії - це рух вперед!

Знання історії свого краю - священний обов'язок кожної культурної та освіченої людини.
Завдячуючи клопіткій праці істориків, дослідників, архівних працівників, археологів можемо дізнатися про минуле нашого краю та про заснування, розвиток, історичну та культурну спадщину. А завдяки меценатам ми можемо отримувати і вивчати ці дослідження у виданих книгах, буклетах. Тому дуже вдячні історику, видавцеві Сердюку Владиславу за надану можливість доторкнутися до таємниць минулого та відкривати нові факти про заснування нашого Новгородківського краю.






Навчання протягом життя

 

📚 📖 🖥 📱 🖊 🖊
Навчання в центральній районній бібліотеці на онлайн платформі «Дія. Цифрова освіта» продовжується!
Хочете впевнено користуватися комп’ютером? Сплачувати комунальні послуги онлайн , дізнатися погоду, вивчити новий рецепт та багато іншого? Тепер це доступно всім. Кожен українець може навчатись цифровій грамотності безкоштовно, корисно та цікаво!
Запрошуємо Вас в районну бібліотеку за новими знаннями!



Методичний десант для бібліотекарів району

 Перетворити бібліотеки в сучасні привабливі модельні книгозбірні! - Такий девіз Новгородківської центральної районної бібліотеки, яка є методичним центром для бібліотек району. Важливе завдання, яке ставить перед собою методичний відділ ЦРБ – створити позитивний імідж не тільки кожної бібліотеки, а й кожного бібліотечного фахівця, бо саме від того, яке враження він справляє на користувача, залежить престиж і роль бібліотеки в житті місцевої громади.

Стабільною і ефективною формою методичної допомоги залишаються виїзди до сільських бібліотек. Недавно директор ЦБС Валентина Григір, провідний методист ЦРБ Наталія Третяк, провідний бібліотекар відділу ОВЄФ Олена Григор побували у Тарасівській, Козирівській та Рибчинській сільських бібліотеках. Під час виїздів перевірили стан бібліотечного обслуговування, поспілкувалися з бібліотекарями та користувачами, надали консультативну, методичну і практичну допомогу з різних напрямків бібліотечної роботи.