середа, 24 травня 2017 р.

Розвиток сільського зеленого туризму, один із важливих напрямків розвитку села.


На базі Новгородківської центральної районної бібліотеки та бібліотеки-філії с. Велика Чечеліївка проведено районний семінар – практикум бібліотечних працівників «Зелений туризм як інноваційна діяльність сільської бібліотеки». Відкрили семінар завідувач сектору культури, туризму та культурної спадщини Л. В. Бойко та директор Новгородківської ЦБС  В. Л. Григір, які говорили про розвиток зеленого туризму як одного з найважливіших напрямків розвитку села.
Програма семінару включала: методичні поради «Бібліотека як складова туристичного простору» з якими виступила Н. В. Третяк, провідний методист ЦРБ, презентацію туристично – краєзнавчого маршруту «Духовні джерела Новгородківщини» підготовлену директором музею історії району О. Ф. Кудіною, неформальне спілкування: «Сільські бібліотеки Новгородківської ЦБС, як об’єкти сільського зеленого туризму» в ході якого сільські бібліотекарі презентували туристичні можливості своїх сіл.
Слово туризм означає - прогулянка, подорож. Саме тому і відправилися учасники семінару у подорож до мальовничого села Велика Чечеліївка. Базою практики обрали бібліотеку-філію с. Велика Чечеліївка тому, що село має багату легендами та преказами історію, тут знаходяться руїни жіночого монастиря, є мальовничі місця для відпочинку, організатори семінару хотіли, щоб сільські бібліотекарі побачили все на власні очі та щоб розповіли про це у своїх селах, кожному користувачеві бібліотеки і всій громаді села.  Завідуюча сільською бібліотекою О. І. Оводенко разом із завідуючою сільським клубом Л. П. Вєтровою гостинно зустріли гостей та провели краєзнавчу подорож туристичним маршрутом «Туристичними стежками Новгородківщини» під час якої відвідали руїни жіночого монастиря та почули історичні факти та легенди про монастир від настоятеля Свято – Троїцького Храму селища Новгородка протоієрея о. Михаїла. Потім відвідали зелену садибу «Олександра», яка знаходиться на місці колишніх монастирських келій. Господиня садиби, завідуюча сільською бібліотекою О. І. Оводенко до сих пір користується монастирським погребом.
           Весняна пора – це завжди романтичний настрій, нестримне бажання побувати на природі. Саме тоді можна зрозуміти, що кращого відпочинку, ніж зелений туризм не існує, бо лише природа надихає на життя, знімаючи з плечей тягар щоденних проблем. Саме з таким весняним настроєм пройшлися учасники семінару алеями старого монастирського парку, побачили залишки бузкової алеї та дерева велетні, які були посаджені руками монашок та збереглися до нашого часу.
Потім Олександра Іванівна познайомила із досвідом туристичної роботи бібліотеки, презентувала творчі роботи місцевих народних умільців, представлені на виставці – галереї «Наших оберегів кольори». Учасники семінару із задоволенням взяли участь у літературно – музичному дійстві «Душі відроджені джерела» проведеному працівниками та аматорами сільського клубу та завідуючою сільською бібліотекою. 
        Бібліотеки як освітні і інформаційні осередки повинні бути готовими допомогти всім бажаючим у створенні уявлення про рекреаційно-туристичні можливості Новгородківщини. Щоб допомогти в цьому сільським бібліотекарям, працівники центральної районної бібліотеки і організували семінар, щоб на прикладі Великої Чечеліївки показати можливості сільської бібліотеки з організації та розвитку зеленого туризму, розповісти, які послуги бібліотека надає своїм партнерам і туристам.
         Директор центральної районної бібліотеки Валентина Григір запропонувала всім присутнім включити екскурсії до бібліотек у ознайомчі туристичні маршрути. У чому суть зеленого туризму. Все дуже просто – городяни, або як інакше їх називають «діти асфальту», виїжджають в село, щоб насолодитися чистотою повітря і чистотою домашніх продуктів, ознайомитися із сільським життям і побутом.
Процес взаємодії туризму і бібліотек набуває широкого значення для місцевої громади. Це дозволяє: виконати навчально-просвітницьку і інформаційну функції бібліотеки. Інтеграція бібліотек як закладів культури у сферу туризму є перспективним напрямком роботи.











Немає коментарів:

Дописати коментар