середа, 24 травня 2017 р.

Розвиток сільського зеленого туризму, один із важливих напрямків розвитку села.


На базі Новгородківської центральної районної бібліотеки та бібліотеки-філії с. Велика Чечеліївка проведено районний семінар – практикум бібліотечних працівників «Зелений туризм як інноваційна діяльність сільської бібліотеки». Відкрили семінар завідувач сектору культури, туризму та культурної спадщини Л. В. Бойко та директор Новгородківської ЦБС  В. Л. Григір, які говорили про розвиток зеленого туризму як одного з найважливіших напрямків розвитку села.
Програма семінару включала: методичні поради «Бібліотека як складова туристичного простору» з якими виступила Н. В. Третяк, провідний методист ЦРБ, презентацію туристично – краєзнавчого маршруту «Духовні джерела Новгородківщини» підготовлену директором музею історії району О. Ф. Кудіною, неформальне спілкування: «Сільські бібліотеки Новгородківської ЦБС, як об’єкти сільського зеленого туризму» в ході якого сільські бібліотекарі презентували туристичні можливості своїх сіл.
Слово туризм означає - прогулянка, подорож. Саме тому і відправилися учасники семінару у подорож до мальовничого села Велика Чечеліївка. Базою практики обрали бібліотеку-філію с. Велика Чечеліївка тому, що село має багату легендами та преказами історію, тут знаходяться руїни жіночого монастиря, є мальовничі місця для відпочинку, організатори семінару хотіли, щоб сільські бібліотекарі побачили все на власні очі та щоб розповіли про це у своїх селах, кожному користувачеві бібліотеки і всій громаді села.  Завідуюча сільською бібліотекою О. І. Оводенко разом із завідуючою сільським клубом Л. П. Вєтровою гостинно зустріли гостей та провели краєзнавчу подорож туристичним маршрутом «Туристичними стежками Новгородківщини» під час якої відвідали руїни жіночого монастиря та почули історичні факти та легенди про монастир від настоятеля Свято – Троїцького Храму селища Новгородка протоієрея о. Михаїла. Потім відвідали зелену садибу «Олександра», яка знаходиться на місці колишніх монастирських келій. Господиня садиби, завідуюча сільською бібліотекою О. І. Оводенко до сих пір користується монастирським погребом.
           Весняна пора – це завжди романтичний настрій, нестримне бажання побувати на природі. Саме тоді можна зрозуміти, що кращого відпочинку, ніж зелений туризм не існує, бо лише природа надихає на життя, знімаючи з плечей тягар щоденних проблем. Саме з таким весняним настроєм пройшлися учасники семінару алеями старого монастирського парку, побачили залишки бузкової алеї та дерева велетні, які були посаджені руками монашок та збереглися до нашого часу.
Потім Олександра Іванівна познайомила із досвідом туристичної роботи бібліотеки, презентувала творчі роботи місцевих народних умільців, представлені на виставці – галереї «Наших оберегів кольори». Учасники семінару із задоволенням взяли участь у літературно – музичному дійстві «Душі відроджені джерела» проведеному працівниками та аматорами сільського клубу та завідуючою сільською бібліотекою. 
        Бібліотеки як освітні і інформаційні осередки повинні бути готовими допомогти всім бажаючим у створенні уявлення про рекреаційно-туристичні можливості Новгородківщини. Щоб допомогти в цьому сільським бібліотекарям, працівники центральної районної бібліотеки і організували семінар, щоб на прикладі Великої Чечеліївки показати можливості сільської бібліотеки з організації та розвитку зеленого туризму, розповісти, які послуги бібліотека надає своїм партнерам і туристам.
         Директор центральної районної бібліотеки Валентина Григір запропонувала всім присутнім включити екскурсії до бібліотек у ознайомчі туристичні маршрути. У чому суть зеленого туризму. Все дуже просто – городяни, або як інакше їх називають «діти асфальту», виїжджають в село, щоб насолодитися чистотою повітря і чистотою домашніх продуктів, ознайомитися із сільським життям і побутом.
Процес взаємодії туризму і бібліотек набуває широкого значення для місцевої громади. Це дозволяє: виконати навчально-просвітницьку і інформаційну функції бібліотеки. Інтеграція бібліотек як закладів культури у сферу туризму є перспективним напрямком роботи.











субота, 20 травня 2017 р.

День пам'яті жертв політичних репресій

Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року  в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня. Сьогодні ми згадуємо  кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.
З метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства в Новгородківській центральній районній бібліотеці директором бібліотеки Григір В. спільно з Новгородківським районним сектором пробації (Начальник Новгородківського районного сектору пробації Малюта Н.В.) проведено годину пам’яті « Трагедія незнищеної волі» для осіб, які перебувають в конфлікті із законом.
Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, свою свободу, свій демократичний вибір. 
Вічна пам'ять померлим. Молимося за душі всіх, хто загинув у ті жахливі роки.



Свято Матері

У ці травневі дні, коли прокидається від зимового сну матінка - природа, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець  ледь – ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя  - Свято Матері, а ще святкуємо й дуже важливе споріднене свято – День сім’ї.
   Берегинею кожного роду, кожної сім’ї є мудра Жінка – матір. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері – безмежна та вічна !
    День Матері відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги.
У цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість!
Новгородківська центральна районна бібліотека до цього свята оформила книжково ілюстративну виставку «Мати берегиня роду і народу».



Тож запрошуємо всих бажаючих  до перегляду книжкової виставки, що розташована  в читальному залі   бібліотеки. 

пʼятниця, 12 травня 2017 р.

День Європи

День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Україна відзначає День Європи в третю суботу травня. В Новгородківській центральній районній бібліотеці обладнана книжкова виставка " Європа - колиска сучасної цивілізації ".

«Туристичними стежками Новгородківщини»

Природа Новгородківщини зачаровує своєю красою. Минуле краю надзвичайно багате історичними подіями. Кожне село має свою історію виникнення. Як говорить народний вислів «Без минулого немає майбутнього». І скільки б ми не вчили історію рідного краю, кожного разу ми дізнаємося щось нове, цікаве. Саме тому, 10 травня 2017 року чергове засідання Вищої Народної Школи ми вирішили провести на базі Велико-Чечеліївської сільської бібліотеки-філії за туристичним маршрутом «Туристичними стежками Новгородківщини». Велика-Чечеліївка дуже цікавий куточок Новгородківського району. Саме за цей край згадується в книзі «Господні зерна» Григорія Гусейнова. Оводенко Олександра Іванівна, завідуюча Велико-Чечеліївською сільською бібліотекою філією, провела краєзнавчу подорож « Туристичними стежками Новгородківщини», розповіла про історію села. Учасники ВНШ відвідали зелену садибу «Олександра».
Настоятель Свято-Троїцької церкви Протоієрей о. Михайло розповів історичні факти та легенди про жіночий монастир, який був збудований ще у кінці ХІХ століття, та проіснував 12 років. У 30-х роках монастир був зруйнований, але до нашого часу збереглися господарчі та підземні споруди. Кожного року 7 липня біля руїн монастиря, на свято Іоанна Христителя Предтечі священнослужителями  проводиться служба.

Далі наш маршрут продовжився до сільського клубу, де учасники ВНШ взяли участь у святі-реставрації  «Давні традиції і обряди мого села» підготовленого завідуючою Велико-Чечеліївською сільською бібліотекою філією Оводенко Олександрою Іванівною, працівниками та аматорами Велико-Чечеліївського сільського клубу( Директор Вєтрова Л. П.). Гостинні господарі почастували учасників Вищої Школи запашною юшкою та домашніми смаколиками.





понеділок, 8 травня 2017 р.

«1939-1945. Ніколи знову»

8 та 9 травня Україна та світ вшановує пам'ять мільйонів, що стали жертвами буремних подій Другої світової війни та полягли в боротьбі проти диктаторів за мир та демократію.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людства, скоєних у роки війни працівниками Новгородківської центральної районної бібліотеки: провідним методистом Третяк Н. та бібліографом Крижановською К. підготовлені буклети та інформаційні листівки «1939-1945. Ніколи знову», «Маки пам’яті», «Україна у Другій світовій війні», «Пам’ятати заради майбутнього», « Наші земляки – Герої Радянського Союзу», «Герой Дунаю: Микола Тимофійович Невпряга».

Акція «Прочитай книгу про Другу світову війну».

8 та 9 травня Україна та світ вшановує пам'ять мільйонів, що стали жертвами буремних подій Другої світової війни та полягли в боротьбі проти диктаторів за мир та демократію.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людства, скоєних у роки війни, в Новгородківській центральній районній бібліотеці для користувачів та відвідувачів діє акція «Прочитай книгу про Другу світову війну». Запрошуємо бажаючих долучитися до акції та прочитати книгу воєнної тематики.

«Збережемо пам'ять про подвиг»

8 та 9 травня Україна та світ вшановує пам'ять мільйонів, що стали жертвами буремних подій Другої світової війни та полягли в боротьбі проти диктаторів за мир та демократію.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людства, скоєних у роки війни, в Новгородківській центральній районній бібліотеці для користувачівобладнано виставку – ілюстрацію «Збережемо пам'ять про подвиг», на якій представлені книги та матеріали про Героїв та учасників бойових дій  Новгородківського району.Центральне місце на виставці займають документи про Героя Радянського Союзу, уродженця Новгородки Миколи Тимофійовича Невпряги.

Ніхто не забутий. Ніщо незабуте!

8 та 9 травня Україна та світ вшановує пам'ять мільйонів, що стали жертвами буремних подій Другої світової війни та полягли в боротьбі проти диктаторів за мир та демократію.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людства, скоєних у роки війни, в Новгородківській центральній районній бібліотеці підготовлено та проведено тематичні заходи. Провідним бібліотекарем Заставою С. спільно з Новгородківським районним сектором пробації (Начальник Новгородківського районного сектору пробації Малюта Н.В.) проведено годину історичної пам’яті «Ніхто не забутий. Ніщо незабуте!» для осіб, які перебувають в конфлікті із законом.