четвер, 30 травня 2024 р.

 31 травня - Всесвітній день без тютюну. До цього дня в бібліотеці було проведено бесіду "Вибір кожного: здоров'я чи хибна мода на тютюн", а також діє виставка-застереження "Не струшуйте здоров'я в попільничку".

Возможно, это изображение 4 человека и текст

вівторок, 28 травня 2024 р.

У Новгородківській публічній бібліотеці можна навчитися цифровій грамотності

Бібліотекарі навчають і консультують з питань цифрової грамотності. Усі охочі можуть здобути навички користування смартфоном, комп’ютером, інтернетом та основними онлайн-сервісами, дізнатися свій рівень цифрової освіти та отримати консультації як його підвищити.
Заняття проводять координатори Хабів цифрової освіти, які брали участь у тижневих спеціалізованих тренінгах від регіонального тренінгового центру для бібліотекарів.
Діяльність Хабів цифрової освіти на базі бібліотек підсилюється проєктом «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що впроваджується в усіх областях України. Його реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що імплементують за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерство культури та інформаційної політики України . Проєкт покликаний допомогти фахівцям бібліотек створити Хаб цифрової освіти або удосконалити діяльність вже існуючого.
Це вже другий етап спільної роботи партнерів над підвищенням інституційної спроможності бібліотек-Хабів країни. Минулого року ВГО Українська бібліотечна асоціація, UNDP та Швеція у співпраці із Мінцифрою реалізували аналогічний проєкт у 12 областях країни. У його межах, зокрема, розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти організувати ефективну діяльність Хаба цифрової освіти у бібліотеці.
Раніше Мінцифра за підтримки UNDP в Україні та Швеції також розробили онлайн-курс «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» для платформи Дія.Освіта. Він спеціально створений для людей старшого віку, які не дуже впевнено користуються цифровими інструментами, та допоможе їм навчитися користуватися смартфоном та електронними послугами у найрозповсюдженіших життєвих ситуаціях.
Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association
UNDP Ukraine / ПРООН в Україні
Embassy of Sweden in Kyiv

понеділок, 27 травня 2024 р.

День слов’янської писемності та культури.

 День слов’янської писемності та культури. Це свято відзначається щорічно 24 травня, саме в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов’янської писемності.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.
Здобутки рівноапостольних Кирила і Мефодія стали тим культурним підґрунтям, з якого поширилося християнство.
З нагоди цього дня в Новгородківській публічній бібліотеці для відвідувачів було проведено історичну мандрівку "Витоки слов'янської писемності", під час якої переглянули відео "Слов'янська писемність від Кирила і Мефодія", фото Остромирового Євангелія та розгадали відео-вікторину.
Цікавим стало завдання на знаходження слів синонімів.
Також до уваги учасників була представлена виставка-екскурс "Шляхами слов'янської культури".




 До дня слов'янської писемності та культури для користувачів різної категорії було проведено пізнавальний калейдоскоп "Всезнайка", під час якого розгадували ребуси, загадки, вікторини складали портрети Кирила та Мефодія, а також здійснили віртуальну подорож по витоках слов'янської писемності.





пʼятниця, 24 травня 2024 р.

 У Новгородківській публічній бібліотеці діти завжди проводять час не тільки весело, а й з користю! Читають книжечки, грають в рухливі та настільні ігри, організовують театральні дійства.






пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Щорічно в Україні 18 травня відзначається як День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.




18 травня 1944 року відбувся один із найбільших злочинів радянського тоталітарного режиму – примусове виселення кримських татар з їх історичної батьківщини. Майже 200 тис. кримських татар було депортовано у віддалені регіони бувшого Радянського Союзу.

До цієї дати для відвідувачів бібліотеки працівники підготували викладку літератури "Позбавлені Батьківщини" та інформаційну довідку "Трагічна доля народу сонячного півострова".


четвер, 16 травня 2024 р.

16 травня Україна святкує Всесвітній день вишиванки.

 16 травня Україна святкує Всесвітній день вишиванки. Вишиванка - це не тільки прадавня частина гардероба нашого народу, що передавалась нащадкам та служила оберегом для його власника. Сьогодні, як і колись, вишита сорочка є надважливою річчю для кожного українця.

"Вишиванка - це мистецький витвір, це краса і казка" - таку назву мала народознавча година, яка була проведена в бібліотеці, присвячена святу вишиванки. Ведучі розповіли всім присутнім про глибоке значення української вишитої сорочки, її роль в сучасній боротьбі проти агресора та історії появи такого свята. Дізналися багато цікавинок про українську вишиванку, як можна закодувати ім'я у вишивці, а також, що кожен візерунок, кожна деталь має своє значення і призначення. Здійснили віртуальну мандрівку у музей вишиванки. Всі із захопленням переглянули фото сучасних вишиванок та національні вишиті вбрання різних народів. Закріпили свої знання, пройшовши тест "Що ти знаєш про вишиванку?" А також у бібліотеці діє виставка творчих робіт "Магія вишивки - рукотворна краса" та книжкова виставка "Магія кольору та візерунку".






пʼятниця, 10 травня 2024 р.

День Європи відзначили в бібліотеці.

 9 травня в Україні відзначали День Європи. Це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави.

З метою розширити кругозір та знання про країни Європейського Союзу, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів та виховати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів
в Новгородківській публічній бібліотеці з учнями ПТУ №36 (бібліотекар Костянецька І.) було проведено бесіду "Що для мене означає бути громадянином європейської держави?" Під час заходу присутні переглянули відео "Як у європейських державах допомагають біженцям з України?",
відповіли на питання он - лайн вікторини "Що ти знаєш про ЄС?" та тесту "А чи знаєш ти столиці Європи?"
Також відбулася презентація книжкової виставки "Ми українці в сім'ї європейських народів".





вівторок, 7 травня 2024 р.

Бібліотекарі провели інформаційну годину "Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні".

 8 травня – День пам’яті та примирення. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни та вшанування безсмертної пам'яті ветеранів війни в бібліотеці було проведено інформаційну годину "Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні", під час якої згадали страшні часи Другої світової війни та провели паралель із сьогоднішніми військовими діями в Україні, переглянули відео-хроніку минулого та відео-спогади учасників війни.
Так як символом пам'яті про жертви є червоний мак, то бібліотекарі розповіли про історію виникнення цієї традиції.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя.
До цієї пам'ятної дати також відбулася презентація книжкової виставки "Безсмертя вашої слави пломеніє у вічних вогнях".
Також у цей день до бібліотеки завітав батько загиблого Василя Новака, щоб привітати бібліотекарів із днем примирення.
Вічна слава і пам’ять тим, хто зробив усе можливе і неможливе для миру і добра на Землі. Нехай зігріває всіх нас незгасне світло Перемоги, додає сил і наснаги для добрих справ в ім’я щасливого майбутнього рідної землі.