вівторок, 27 вересня 2022 р.

27 вересня на базі Новгородківської публічної бібліотеки вчергове відбувся захід, проєкту #ВільноХаб створеного за програмою Мріємо та діємо, «Дитячий стрес. Як підтримати дитину", організований бібліотекарями та волонтерами з когорти ВПО, на який були запрошені психологи з команди Лікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières".
«Лікарі без кордонів» — незалежна міжнародна медична гуманітарна організація. Лауреат Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, від природних і техногенних катастроф.
На захід завітали учні Професійно-технічне училище #36 смт Новгородка, місцеві жителі та діти ВПО.
Психологи дали поради, як долати стресові ситуації та куди звертатися за психологічною підтримкою. Присутні плели браслети антистрес.




Урок пам'яті "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії"

29 вересня 2022 року Україна буде відзначати 81-роковини початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Цього дня нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі на той час трагедії. У Бабиному Яру було розстріляно 90-100 тис. людей, з них приблизно 65-70 тис. євреїв.
З метою вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру в Новгородківській публічній бібліотеці був проведений урок пам'яті "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії" з учнями Професійно-технічне училище #36 смт Новгородка . Бібліотекарі ознайомили присутніх з причинами трагедії Бабиного Яру, на основі різних джерел інформації. Доповненням був перегляд відео "Як нацисти хотіли приховати свої злочини". Закріпили знання вправою "Дешифровщик".
По завершенні заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх загиблих.
Бабин Яр - це не тільки трагедія минулої війни, це урок, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир. Наш обов'язок - пам'ятати про цю страшну трагедію.
Також у Новгородківській ПБ діє викладка літератури "Скорботна свічка пам'яті святої". Запрошуємо до перегляду.






понеділок, 26 вересня 2022 р.

Година історичної пам’яті «Герої тривожних світанків» до дня партизанської слави.

26 вересня в Новгородківській публічній бібліотеці волонтером з когорти ВПО проекту #ВільоХаб, створеного за програмою Мріємо та діємо для учнів Професійно-технічне училище #36 смт Новгородка (вихователь Карпенко Юлія Олексіївна) була проведена година історичної пам’яті «Герої тривожних світанків» до дня партизанської слави.
В ході заходу волонтер Євгенія розповіла присутнім про партизанський рух в Україні та героїв партизанського руху. Переглянули ролик: «Йшли селом партизани». Також учням розказали про місцевих героїв підпільного фронту, подивилися презентацію про життя та долю односельчанки, зв’язкової партизанського загону в роки Великої Вітчизняної війни Тетяни Андріївни П’ятової та її сестри Ганни Андріївни Кириченко та вшанували їхню пам’ять. На завершення заходу познайомилися з творчістю українського хіп-хоп виконавця та радіоведучого «Хас», який став першим україномовним репером та зібрав стадіонний концерт. Прослухали пісню та подивились відеоролик Хас_«Партизани», де зіставили сьогодення та минуле.
В кінці заходу учасники поділились своїми враженнями та розповіли історії про сучасних партизанів.

субота, 24 вересня 2022 р.

Презентація збірки-альманаху «Подих весни» сім’ї Черкасів.

Стало доброю традицією збиратися в бібліотеці на зустріч із презентації збірок авторів-членів літературного клубу «Світоч» та талановитих односельців. 24 вересня 2022 року відбулася зустріч з поетичним словом, а саме з авторами збірки-альманаху «Подих весни» сім’ї Черкасів.
Модератором презентації виступила директорка Новгородківської публічної бібліотеки та членкиня літературного клубу «Світоч» Григір Валентина Леонідівна.
Родина Черкасів: три долі, три особистості, яких крім родинного зв’язку і любові одне до одного єднає любов до поезії, поетичного слова, любов до рідного краю, України. Так вони самобутні, так вони, як то кажуть «з народу», але яка глибока зануреність до висвітлення всіх тем, які описані. Це звертання до природи, описи природних явищ, слова про кохання, зустрічі, мрії; це хронологічні оповідки історичних фактів, оспівування рідної землі, краю, присвяти відомим людям, слова вдячності рідним , близьким, друзям. Хочеться відмітити актуальність цих поезій до сьогодення, реальний їх опис і все це в поєднанні з поетичної майстерністю авторів. В цей день ми дали змогу запалити зірочку поетичного дару Оксани Черкас у літературному клубі «Світоч». Молода, талановита, мрійлива, загадкова, яка духом і словом міцно прив’язана до свого роду і рідної домівки. «Любить змалку і квітку, і пташину».
Тоді як з поезією Оксани Черкас ми познайомилися вперше, то з творчістю Галини Яківни мали честь познайомитися раніше. Дуже відрадно, що випуск збірки - альманаху припав на відзначення їй гарного ювілейного дня народження. Галина Яківна - реалістична поетка. Бо її поезії реальні, як і життя . Життя у всіх його проявах.
У збірці багато присвят, віршів до днів народження своїм рідним: мамі, сестрі, чоловіку, сватам і своїм друзям.
Яскравою ниткою проходить у поезіях спогади про палке кохання до чоловіка Степана Івановича.
Степан Івановичу присвячений розділ збірки «Наперекір вітром». Цей розділ його власні поезії, які містять освідчення в коханні любій дружині, дітям і онукам. Щирий, відвертий, спокійний, доброзичливий, справедливий. Такі якості й риси характеру притаманні Степану Івановичу. Поезії «Моє рідне село» він згадує про юність далеку, що залишилась там.
У творчості наших трьох поетів проявляється самобутність та неповторність, щира любов до рідної землі, до рідних серцю куточків, де народилися і до місця де проживають. Вся поезія збірки має глибокий зміст бо автори — люди багаті внутрішнім світом. Поезії світлі, чисті, прозорі. Вони несуть гарні емоції і залишають прекрасні почуття.
На захід прийшли колеги по літературному клубові «Світоч». Це щирі гарні і талановиті люди. Дякуємо авторові упоряднику Галині Яківні за поетичну збірку, за вашу творчу наснагу у її створенні. Побажаємо на майбутнє, щоб ніколи не зміліла криниця, з якої ви черпаєте сили для творчості.





пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

«Арт-терапія для відновлення «Малюнок. Що я відчуваю»

22 вересня на базі Новгородківської публічної бібліотеки вчергове відбувся захід проєкту #ВільноХаб «Арт-терапія для відновлення «Малюнок. Що я відчуваю», який провели волонтери з когорти ВПО Мілана Амиргулян та Євгенія Кучерява з допомогою бібліотечних працівників. Бібліотекарі надали методичну та матеріальну допомогу у проведенні заходу. На захід прийшли внутрішньо переміщені особи, жителі громади та учні Професійно-технічне училище #36 смт Новгородка ( вихователь Карпенко Юлія Олексіївна).
Дівчата-волонтерки розповіли присутнім, що таке арт-терапія та показали презентацію «Види арт-терапії». Більше уваги звернули на вид - ізотерапію, який і був підготовлений на цей захід. Запрошені малювали свій внутрішній світ та почуття своєї душі. В ході заходу прозвучала повітряна тривога і всі учасники пішли до бомбосховища. Там діти грали в ігри та спілкувалися між собою. Повернувшись до бібліотеки учасники домальовували роботи та розказували про них.
Проєкт #ВільноХаб втілюється в рамках програми Мріємо та діємо, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

четвер, 22 вересня 2022 р.

22 вересня - День партизанської слави України.

22 вересня - День партизанської слави України.У цей день вшановують захисників Батьківщини,які в роки Другої світової війни вели боротьбу з ворогом в підпіллі за право вільно жити на рідній українській землі.
Сьогодні,під час агресії росії, на окупованих територіях ведеться запекла боротьба українських партизанів.,які чинять справжній спротив ворогові.
У Новгородківській публічній бібліотеці до цієї дати оформлена книжкова викладка літератури "Велич народного подвигу"
Дякуєм всім захисникам України за захист!



середа, 21 вересня 2022 р.

Тренінг « Створення безпечного середовища для молоді в умовах війни в Україні».

20 вересня в Новгородківській публічній бібліотеці відбувся черговий захід проекту #ВільноХаб" створеного у рамках програми Мріємо та діємо, тренінг « Створення безпечного середовища для молоді в умовах війни в Україні». На захід завітали внутрішньо переміщені особи та учні Професійно-технічне училище #36 смт Новгородка ( вихователь Карпенко Юлія Олексіївна). Волонтер з когорти ВПО познайомилася з учасниками тренінгу та розповіла присутнім, що таке безпека та як бути безпечною людиною в умовах війни в Україні. Потім кожен учасник продовжив речення «Я безпечна людина тому ,що …». Діти розповіли в чому вони вбачають свою безпечність. Далі волонтер ВПО Мілана запропонувала присутнім написати свої сподівання від тренінгу та скласти все це у квітку очікувань. Розподілившись по групам учаскики пограли у гру «Мікрофон» та «Асоціації». Продовжили тренінг складанням формули безпеки: уникати>запобігати>діяти та переглянули відео «Техніка безпеки під час воєнного стану для учнів і батьків». На завершення зібрали «валізу емоцій» та кожен учасник розповів коротенько про свої враження від тренінгу.


#ВiльноХаб #дихайвільноТвориспільно #когортаВПО
#Україна #бiблiотеки #ВПО #молодь #новгородківська_публічна_бібліотека #Новгородка #підлітки #разомвеселіше #вільнийпростір #молодіжнийпростір #Украïнапонадусе #разомдомрії #разомдоперемоги #3Украïноювсерці #пiдлiткиразом #цiкавiвенти #святкуєморазом #ВПОУкраїни #волонтери