четвер, 23 грудня 2021 р.

Зимові свята вже близько, а з ними пора чарівності та здійснення найзаповітніших бажань.

 Зимові свята вже близько, а з ними пора чарівності та здійснення найзаповітніших бажань.

Де святкувати Новий Рік, з ким, в якому вбранні, які смаколики готувати? Про все це дізналися слухачі Вищої Народної Школи на святковому засіданні, яке відбулося в Новгородківській публічній бібліотеці 15 грудня 2021 року. Ведучі заходу Катерина Крижановська та Олена Григор підготували для присутніх новорічну конкурсно – розважальну програму « З новим роком, друзі!». Найважливішим було те, що панувала прекрасна творча і дружня атмосфера, було весело та цікаво!!! Слухачі отримали масу позитивних емоцій та подарунки – календарі на 2022 рік.





 На засідання Вищої Народної Школи завітала шанована гостя Грязнова Ніна Сергіївна, помічник народного депутата України Олеся Довгого.

Ніна Сергіївна привітала слухачів школи з святами, побажала всім здоров’я та передала вітання і подарунки від Олеся Станіславовича.



Книжкові новинки від Український інститут книги 🎁🎉😍 ⬇️

 Це таке щастя, що хочеться стрибнути вище неба!!!!!

🤩🥳🤗
🎉🎉🎉
Книжкові новинки від Український інститут книги 🎁🎉😍
⬇️
Дякуємо Українському інституту книги за надану можливість поповнити фонди сучасною літературою!
⬇️
Завдяки участі Новгородківської публічної бібліотеки в Програмі поповнення бібліотечних фондів від Український інститут книги, активній популяризації книг та читання, наша бібліотека отримала нові, цікаві, сучасні, видання!
⬇️
684 назви, з яких 439 назв – література для дітей, 245 назв – художня і науково-популярна література для дорослих.
Зовсім скоро кожен з вас може обрати для себе новинки сучасної літератури!

Моника Утник-Стругала Йдуть свята. Про Різдво, святого Миколая й новорічні традиції на світі

 #Український_інститут_книги

Моника Утник-Стругала
Йдуть свята. Про Різдво, святого Миколая й новорічні традиції на світі
Можете уявити собі зиму без Різдва, сповненого ароматів, смаків та незабутніх традицій? Авжеж, ні! Та чи справді ви їх усі знаєте й чи однакові вони в усьому світі? Читайте і дізнавайтеся! Тут ви знайдете відповіді на питання: чому Різдво переважно відзначають 25 грудня? Навіщо організовують різдвяні ярмарки? Чи всі діти отримують подарунки того самого дня? Чому ми прикрашаємо ялинку? Хто вигадав перші скляні ялинкові іграшки? Навіщо будують різдвяні вертепи і т.д. Крім того, із цієї книжки ви довідаєтеся про різдвяні рослини, першу зірку й навіть про Ебенезера Скруджа й Лускунчика. Ви познайомитеся з колядками наших найближчих сусідів, розділом про Хануку, популярними різдвяними піснями та кінофільмами, незвичайною процесією зі смолоскипами, найзнаменитішим новорічним концертом і китайським Новим роком!


Запрошуємо до бібліотеки

Запрошуємо до бібліотеки 

                                                                                                                                                                                                                       

 Книга – подарунок, який робить світ кращим.

Знову подарунки! І знову нашій бібліотеці! Дякуємо нашим читачам.
Щоразу, даруючи книгу, ви робите свій внесок у майбутнє світу. Адже люди, які читають, – успішні, розумні, добрі, мрійливі.



середа, 22 грудня 2021 р.

 Обмін досвідом з колегою. Консультація по організації роботи бібліотечного сайту. 

https://sites.google.com/site/novgorli/



 #кейс_БПД

Придбання 🏠житла – відповідальна подія, яка вимагає від людини максимальної уважності в оформленні документів. Проте й це не завжди може гарантувати від неприємних сюрпризів, таких, як купівля житла, де, як виявилося, хтось прописаний.
Так, до фахівців Рівненський місцевий центр з надання БВПД звернувся чоловік, який розповів, що придбав квартиру, але вже після купівлі з'ясувалося, що в ній зареєстроване місце проживання має невідома особа. Як виявилося, на момент купівлі-продажу квартири з цього місця реєстрації не знята невідома особа . Сусіди стверджували, що до моменту купівлі квартири у ній ніхто не проживав тривалий час. Речей у квартирі немає, але реєстрація місця проживання перешкоджає реалізовувати право власності в повному обсязі, наприклад, у разі продажу квартири. Але ще окрім цього, чоловік змушений оплачувати деякі житлово-комунальні послуги, розраховані на двох осіб.
Допомогти чоловіку взявся 👨‍🎓юрист системи БПД Юрій Висоцький. Він підготував позов про усунення перешкод в користуванні майном шляхом зняття особи з реєстрації місця проживання.
На судовому засіданні було встановлено, що позивач є власником квартири, у якій зареєстрована відповідач, котра в спірній квартирі не проживає, коштів на сплату комунальних послуг не надає, а позивач як власник майна не може користуватися належною йому на праві приватної власності квартирою. Тому суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє повне підтвердження, є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають до задоволення.
👩‍⚖️Суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню.
ℹ️Довідково:
▫️Відповідно до ч.1 ст.316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
▫️Відповідно до ст.317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
▫️Відповідно до ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник маєправо вчинятищодо свогомайна будь-якідії,які несуперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов`язків власник зобов`язаний додержуватися моральних засад суспільства. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Власність зобов`язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. Держава не втручається у здійснення власником права власності. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов`язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Особливості здійснення права власності на культурні цінності встановлюються законом.
▫️Відповідно до ч.ч.1,2 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
▫️Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
▫️Відповідно до ч.1 ст.383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім`ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.
▫️Відповідно до ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
📄Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: ➡️https://bit.ly/3cPQ47Y
📗 Більше кейсів системи БПД тут ➡️ htt

Читаючий Голова громади - це круто! 🤘

Читаючий Голова громади - це круто! 🤘👍👏Бібліотекарі Новгородківської публічної бібліотеки ведуть активний діалог та співпрацюють з владою. Завдяки цьому бібліотеки громади отримали нову літературу в кількості 159 примірників, які допоможуть задовольнити читацькі запити всіх категорій читачів. 📚📖📕📗📘📙





пʼятниця, 3 грудня 2021 р.

90 років від народження українського письменника Григора Михайловича Тютюнника.

5 грудня 2021 року виповнюється 90 років від народження українського письменника Григора Михайловича Тютюнника.

Українську художню прозу неможливо уявити без вагомої літературної спадщини Григора Тютюнника. Письменник у своїй творчості обрав жанр традиційний для нашої літератури - оповідання, повість. Правдивість зображуваних людських характерів, художня майстерність у відтворенні їхніх вчинків, емоцій - це те, чим найбільше приваблює він читача. Живописець правди - так можна б визначити і творчі принципи, і весь лад душі, а відтак і стиль, позначений яскравою індивідуальністю митця.
До творчої спадщини Григора Михайловича входить близько сорока новел, п’яти повістей та ряд нарисів, статей та різних спогадів. Також Григір Тютюнник перекладав твори: В. Шукшина, В. Соколова-Микитова, М. Островського, Еріха Распе та ін.
За двотомник творів, що вийшов вже після смерті письменника, Григір Тютюнник був відзначений у 1989 році Шевченківською премією. Митець був дуже талановитою людиною, тому його внесок в життя України є неоціненим для сучасників. Григір Тютюнник у своїй творчості завжди схилявся до величності та краси світу, прагнув до гармонії у людських відносинах, у ставленні до роботи, природи, боровся з людською байдужістю.
До цієї визначної дати в Новгородківській публічній бібліотеці оформлена викладка літератури "Григор Тютюнник - живописець правди, охоронник добра"

Возможно, это изображение (4 человека, книга и текст «григр тютюнник григр тютюнник тризозул 30зул 3 поклоном григр тютюнник облога вогник далеко в степу григор тютюнник- живописець правди, охоронник добра»)

Годину спілкування « Доброти і милосердя сповнені наші серця»

Щороку, 3 грудня, разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Бібліотекарями Катериною Крижановською та Оленою Григор було проведено годину спілкування « Доброти і милосердя сповнені наші серця» для слухачів Вищої Народної Школи. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо. В наш час, через воєнні події в Україні, багато молодих здорових хлопців, отримали статус інваліда. Історія Вадима Довгорука зачепила всю Україну, а також облетіла закордонні ЗМІ. Він приклад незламності українських вояків, адже те, що він пережив у АТО – важко пригадувати і йому самому, і страшно слухати його співрозмовникам. Сьогодні ми говорили про Вадима Довгорука, людину з неймовірною силою волі, витримкою і невгамовним оптимізмом.
Також, до цієї теми Олена Григор підготувала перегляд художньої літератури «Життя людей з інвалідністю в художній літературі» . Це такі відомі всім твори як: «История Лизы» О. Жовна, «Солодка Даруся» М. Матіос, «Дика енергія. Лана» С. і М. Дяченків, «Зірка для тебе» Д. Корній, «Квіти для Елджернона» Деніел Кіз, «До зустрічі з тобою» Дж. Мойєс, "Собор Паризької Богоматері" Віктор Гюго, «Нетерпіння серця» Стефан Цвейг та інші.





Літературно-музична година «Пісня буде поміж нас»


 1 грудня 2021 року в Новгородківській публічній бібліотеці для слухачів Вищої Народної Школи проведена літературно-музична година «Пісня буде поміж нас» до 70-річчя від дня народження легендарного співака, народного артиста, героя України - Назарія Яремчука.

Завдяки Назарію Яремчуку ми пам'ятаємо про ансамбль "Смерічка", співаємо легендарну "Червону руту" та "Стожари". Певно кожен бодай раз чув "Родину" та "Я піду в далекі гори".
Переглянули відеофільм «Я піснею вертаюсь у життя» та послухали пісні, які стали хітами не тільки в Україні, а й за її межами. "Пісня для мене – це все. Це вираження людських почуттів. Без пісні я не уявляю свого життя" – завжди повторював Назарій Яремчук.