середа, 28 квітня 2021 р.

«Болем Чорнобиля серце болить»

 26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту страшної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС. До роковин аварії в Новгородківській публічній бібліотеці оформлена книжкова виставка «Болем Чорнобиля серце болить». На виставці представлені документальні матеріали, художні твори, публіцистичні нариси, тематична папка «Чорнобильська трагедія – біль України».

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку з дотриманням карантинних норм.



понеділок, 12 квітня 2021 р.

11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.

 Бібліограф інформує:

11 квітня у всьому світі відзначається пам'ятна дата - Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в'язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. Друга світова війна завершувалась у Європі весною 1945 року перемогою над гітлерівською Німеччиною, командування якої в агонії приймало ще одне злочинне рішення - знищити в'язнів концтаборів. На територіях, підконтрольних гітлерівцям, у концтаборах, таборах смерті, в'язницях перебувало понад 20 мільйонів осіб із 30 країн світу, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу, 6 мільйонів - євреї з різних країн. Підраховано, що в Дахау, Бухенвальді, Освенцімі загинуло 12 мільйонів людей із 30 країн світу. Серед загиблих було багато дітей. Усього нацисти збудували 14 033 концтаборів.
На території Кіровоградської області також були ґетто, табори для цивільного населення, зокрема і в селищі Новгородка - ОФЛАГ^ (серпень 1941р.-лютий 1943р.). Тут утримували близько 1 тисячі радянських військовополонених офіцерів. Табір складався з однієї обнесеної дротяною огорожею цегляної будівлі із замурованими вікнами. Полонених годували лушпинням із проса. В'язнів утримували в землянках і ямах. Їх використовували на сільськогосподарських роботах. Багато полонених померло від холоду восени та взимку 1941 року. За час існування табору загинуло 400 осіб.
У фондах Новгородківської публічної бібліотеки є такі книги з даної теми:
*ОST - тавро неволі. - Кіровоград, ПВЦ "Мавік", 2000. - 196с.
*Джон Бойн. Хлопчик у смугастій піжамі: Роман /пер. з англ. Віктора Шовкуна. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. - 192с.
*Кініллі Томас. Список Шиндлера. /Томас Кініллі; пер. з англ. Г. Яновської. - 3-тє вид. - вид. - Харків: Книжковий клуб " Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 432с.
*Морріс Гізер. Татуювальник Аушвіцу / пер. з англ. Ольги Захарченко. К.: Книголав, 2018. - 240с.
*Даценко Василь. За те, що Євреї. - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2015 - 178с.
Також до цього дня у Новгородківській публічній бібліотеці представлена книжкова виставка "Гіркі уроки історії".