понеділок, 20 квітня 2020 р.

Читайте не виходячи з дому!

Електронні бібліотеки:
Електронна бібліотека “Українська література” - https://ukrclassic.com.ua/
Бібліотека української літератури “УкрЛіб” - https://www.ukrlib.com.ua/
Українська та зарубіжна література українською мовою “Shift Library CMS” - http://lib.shiftcms.net/library/
Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка” - http://chytanka.com.ua/
безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури «Відкрита книга» - https://sites.google.com/site/openbookclassic/
Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури - http://ae-lib.org.ua/index.htm
«Бібліотека кошового писаря» - http://www.pysar.net/zmist.php
Електронна онлайн бібліотека "Буква" - https://bookwa.org/

Безпека бібліотек, читачів і співробітників під час і після пандемії COVID-19

Бібліотека Народова надає рекомендації щодо поводження з повернутими примірниками книг після скасування епідемії у Польщі та відновлення роботи бібліотек.

Вірус SARS-CoV-2 може вижити деякий час (до 5 днів) поза організмом людини, тому можливе також поверхневе зараження паперових документів. Рекомендується застосовувати наступні правила поводження з бібліотечними книгами, що повертаються читачами до фондів бібліотек:
• книги, які повертаються читачами, бібліотекарі повинні приймати в латексних або нітрилових рукавичках;
• необхідно обмежити прямий контакт з примірником до його ідентифікації;
• заборонено дезінфікувати повернені видання дезінфікуючими препаратами на основі миючих засобів та спирту;
• прийняті примірники повинні бути на карантині протягом від 10 днів до 2 тижнів;
• необхідно дезінфікувати поверхні, що контактують з поверненими документами, мити їх миючими чи дезінфікуючими препаратами, що містять спирт у мінімальній концентрації 60%;
• у випадку підтвердженої інфекції коронавірусом SARS-CoV-2 серед працівників, які контактували з документами бібліотечних фондів, необхідно запровадити карантин від 10 днів до 2 тижнів і виключити використання частини фонду, з якою мав контакт цей працівник.
Вилучення з використання всіх примірників, повернених після закінчення періоду роботи бібліотек, [їх «карантин»], повинен забезпечити безпеку роботи бібліотекарів.
Слід також дотримуватися загальних правил безпеки:

• правильно мити руки з милом та водою не менше 30 секунд;

• уникати дотику до обличчя (очей, носа, рота);

• зберігати безпечну відстань (від 1 до 2 метрів) від інших людей;

• при чханні і кашлю прикривайте рот і ніс одноразовою хусткою, а потім викидайте її;

• одразу звертатися за медичною допомогою (спочатку по телефону), якщо ви помітили симптоми вірусного захворювання (лихоманка, кашель, утруднення дихання).

Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19

Що пропонують бібліотеки України своїм користувачам під час вимушених канікул?
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого пропонує скористатися онлайновими інформаційними ресурсами Бібліотеки: електронним каталогом, базами даних, електронною бібліотекою «Культура України», віртуальною довідкою та виставками нових надходжень документів. Як методичний центр, Бібліотека дає поради колегам як продовжувати надавати мінімальні просвітницькі та інформаційні послуги (залежно від можливостей кожної бібліотеки).
Блог Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого «Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади» радить бібліотекарам та їх користувачам спокійно зайнятись самоосвітою, завершити розпочаті онлайн-курси, або навпаки пройти новий з нуля. І для цього надає перелік ресурсів, якими можна скористатись.

Науково-технічна бібліотека ім.Г.І.Денисенка КПІ імені Ігоря Сікорського працює у дистанційному режимі обслуговування користувачів, пропонуючи їм скористатись можливостями електронних ресурсів – базами даних, які можуть знадобитися для навчання та досліджень, що містить посилання на реферативні та повнотекстові бази даних, пошукові системи, веб-портали, репозитарії тощо. Переважна більшість ресурсів, вказаних у переліку, знаходяться у відкритому доступі. Доступ до повних текстів статей ресурсів, що поширюються за передплатою, зокрема, Springer та Wiley, надається лише в мережі КПІ імені Ігоря Сікорського. Бібліотека також пропонує онлайн-подорожі та заняття йогою.