четвер, 30 січня 2020 р.

Провели годину-спомин «Навіки молоді – герої Крут»


Є в українській історії події, які стали знаковими і символічними. Бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року біля села Пам’ятне Чернігівської області, для українського народу є яскравим прикладом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. В Новгородківській центральній районній бібліотеці до цієї події було проведено годину-спомин «Навіки молоді – герої Крут» з учнями І-ІІІ курсів ПТУ №36 на чолі з вихователем гуртожитку Карпенко Ю. О. Під час заходу бібліотекарка Уляна Крижановська розповіла про трагічну загибель студентського куреня під Крутами, яка стала символом патріотизму. Присутні дізнались про подвиг і трагедію, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мефодіївського братства. А ще довідались про те, що учасниками легендарного бою на залізничній станції Крути були й уродженці нашого краю, зокрема В. Шульгин, С. Могила, М. Михайлик, С. Горячко та Л. Прядько. Уляна Василівна представила книгу «Крути 1918» та відео про фільм «Крути 1918», який вийшов у прокат 2019 року. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять загиблих під Крутами. Також було проведено перегляд літератури біля книжково-ілюстративної  виставки «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять». Після заходу всі присутні дійшли до висновку:  не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.





вівторок, 28 січня 2020 р.

Вшанували жертв Голокосту.

27 січня в Україні вшановують День пам'яті жертв Голокосту. До цієї скорботної дати в Новгородській центральній районній бібліотеці оформлена книжкова виставка "Гірка пам'ять Голокосту ",  де представлені історичні нариси, документи, проекти, навчальні посібники. Запрошуємо до перегляду виставки,  яка діятиме до 1 лютого 2020 року.

четвер, 23 січня 2020 р.

Дія. Цифрова освіта.

21 січня 2020 року запрацювала в тестовому режимі Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua/. Офіційний запуск онлайн-платформи відбудеться 30 січня.
21 січня 2020 року працівники центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей долучилися до вебінару для бібліотекарів «Дія. Цифрова освіта».

 Інформація про проєкт «Дія. Цифрова освіта» та Національну онлайн-платформу з цифрової грамотності
«Дія. Цифрова освіта» — це проєкт Кабінету Міністрів України, направлений на підвищення цифрової грамотності громадян.
Мета — навчити цифровій грамотності 6 млн українців за 3 роки.
Навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності в інноваційному форматі — освітні серіали за участю експертів і селебріті: Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Марія Єфросініна.
Поки на національній онлайн-платформі доступні 3 освітні серіали — базовий серіал з цифрової грамотності (сезон 1, сезон 2, сезон 3), серіал для вчителів і серіал для батьків “Онлайн-безпека дітей”. Згодом будуть з’являтися нові освітні серіали. Кожна серія триває 8-9 хвилин.

Запрошуємо всіх бажаючих навчатися цифровій грамотності до центральної районної бібліотеки. Бібліотекарі допоможуть ознайомитись із інформацією на головній сторінці онлайн-платформи. Розкажуть як зареєструватися на онлайн-платформі. Після цього ви зможете пройти тест на загальну цифрову грамотність і перевірити, наскільки володієте цифровими навичками. Далі оберете та прослухаєте необхідний курс.
https://images.app.goo.gl/XvTQruK8jDS5MwM29

середа, 22 січня 2020 р.

Відзначили день Соборності України

22 січня 2019 року в Новгородківській центральній районній бібліотеці відбулася година державності «В єднанні сила і міць держави» присвячена дню Соборності України. У затишній атмосфері читального залу зібралися запрошені гості. Провідний бібліотекар Крижановська Уляна провела короткий екскурс подій, які відбулися 22 січня 1919 року та змінили нашу історію, об’єднавши частини України в одне ціле. Запрошені члени літературного клубу «Світоч» Бондаренко Валентина, Черкас Галина та Бродовська Лариса декламували свої вірші, дискутували на історичні теми, переглянули відео презентацію. На завершення заходу учасники підтримали щорічну акцію «живий ланцюг» та провели флеш моб «В єднанні сила», переглянули виставку «Моя Україна Соборна і вільна!»










вівторок, 21 січня 2020 р.

Волонтер розповів клієнтам пробації Новгородківщини про День Соборності України

Волонтер розповів клієнтам пробації Новгородківщини про День Соборності України

17 січня 2020 року в Новгородківській центральній районній бібліотеці відбувся захід, присвячений Дню Соборності України. Щороку 22 січня весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усіх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i багнетом намагався відродити незалежну Соборну Українську державу. Волонтер пробації Олена Григор розповіла про те, що ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часів Київської Русі. 22 січня 1919 року на Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, лідери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу. Також присутні ознайомились з тематичною книжковою виставкою з метою поглиблення знання про історичний факт злуки українського народу, його значення, виховання національної свiдомостi i людської гiдностi, розвивати повагу до рідної землі, історичного минулого нашої країни, виховувати патріотизм та пробудити почуття національної гідності.

середа, 15 січня 2020 р.

Топ 8 книг, які варто прочитати цієї зими


Рідний край!

Топ 8 книг, які варто прочитати цієї зими


Топ 8 книг, які варто прочитати цієї зими

  1. Іван Франко “Сойчине крило”. Сповнена ностальгії та ніжності українська зимова класика. Головний герой отримує листа просто у переддень одразу двох свят — Нового року і свого Дня народження. Але йому нема від кого чекати листів. Так думає він, але не його (чи вже не його?) Сойка.
  2. Макс Кідрук "Де немає Бога". «Де немає Бога» — новий роман Кідрука — спроба збагнути, чи є всередині нас щось таке, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога. Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка. Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу MH17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар’єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви... Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них — рейс 341, і він веде до найбільшого випробування у їхньому житті.
  3. Орхан Памук "Сніг". Двaнaдцять poкiв пpoвiв пoeт Кa як пoлiтичний вигнaнeць у Нiмeччинi. Чepeз чoтиpи днi пicля пoвepнeння в Туpeччину вiн пoтpaпляє в мicтo Кapc, дe мaє пiдгoтувaти жуpнaлicтcький peпopтaж. Тиxo i нeвпиннo cиплe cнiг, Кa блукaє вулицями, нaмaгaючиcь пiзнaти цe cумнe i чapiвнe мicтo тa йoгo мeшкaнцiв. Чaйxaни, зaпoвнeнi бeзpoбiтними, мaндpiвнa тeaтpaльнa тpупa, якiй cнiг пepeкpив уci дopoги з мicтa, дiвчaтa-муcульмaнки, щo cкoюють caмoгубcтвa i вeдуть бopoтьбу зa пpaвo нocити тюpбaни, piзнoшepcтi пoлiтичнi угpупoвaння, чутки з плiткaми, peвoлюцiя тa вбивcтвa - ocь з чим зiткнeтьcя гoлoвний гepoй у Кapci.
  4. Агата Крісті "Вбивство у “Східному експресі". Бельгійський детектив Еркюль Пуаро мусить терміново виїхати зі Стамбула до Англії, але вільних місць у «Східному експресі» вже немає. Його виручає давній друг мсьє Бук, власник компанії, котрій належить поїзд. Зранку за сніданком детектив відзначає, що пасажири поїзда - люди різних національностей, які випадково опинилися в одному вагоні. Американець Ретчетт, що видається Пуаро надто підозрілим, просить детектива стати його охоронцем. Але той відмовляється. Уночі Пуаро весь час будитимуть різні звуки, а потім настане тиша - через снігові замети поїзд зупинився десь у Югославії, пасажири в напруженні, а дивний містер Ретчетт лежить мертвим у своєму купе…Детектив Пуаро береться до розслідування.
  5. Сара Джіо " Ожинова зима". Сіеттл, 1933. Самотня мати Віра Рей цілує свого трирічного сина Даніеля, вкладає спати й вирушає на роботу в нічну зміну в місцевий готель. Вона повертається, щоб виявити, що травнева хуртовина вкрила місто снігом, а її хлопчик зник. На замерзлій вулиці Віра знаходить його улюбленого іграшкового ведмедика, а сніг замітає будь-які сліди її сина чи злочинця.
    Сіеттл, 2010. Репортер «Сіеттл Ґеральд» Клер Олдрідж отримує завдання написати про першотравневу «ожинову зиму» (пізнє весняне похолодання) і її двійника з минулого. Вона дізнається про викрадення, яке так і залишилося нерозкритим, і присягається віднайти правду. Виявляється, що між життями цих двох жінок існує багато несподіваних паралелей…
  6. Джозі Сільвер "Одного разу на Різдво". Чи можна зустріти кохання на автобусній зупинці? Лорі зустріла... Від пронизливого погляду незнайомця її серце шалено застукало. Однак автобус рушив, а хлопець так і залишився на автобусній зупинці. Минув рік. На різдвяній вечірці подруга Сара знайомить Лорі зі своїм хлопцем Джеком. У ньому Лорі впізнає незнайомця з зупинки, якого так шукала… Та відтепер вони можуть бути лише друзями. Минає кілька років, а Лорі все ще не може забути про свої почуття. Одного дня Джек зізнається, що тоді на вечірці впізнав Лорі, що згадує її погляд і досі… Та краще б вона не чула цієї правди. Бо до чого це призведе?.
  7. Ісабель Альєнде "Там за зимою". Незначна транспортна пригода, коли на закрижанілій вулиці одна машина штовхає іншу, стає водночас поштовхом, що приводить у рух події останнього роману відомої чилійської письменниці Ісабель Альєнде «Там, за зимою». Кримінальна лінія твору охоплює лише кілька днів і відбувається в межах штату Нью-Йорк. Водночас Альєнде значно розсуває часові й географічні виміри роману, події якого відбуваються впродовж кількох десятиліть на теренах США, Чилі, Гватемали, Мексики, Бразилії. Зима в романі огортає не тільки засніжені вулиці, а й душі персонажів, відігріти які здатні теплі людські стосунки - любов, дружба, солідарність.
  8. Гелен Філдінг "Щоденник Бріджит Джонс". Бріджит Джонс - 30 із хвостиком, вона незаміжня і дуже хоче змінити своє життя. Напередодні Нового року Бріджит обіцяє сама собі: кинути курити, схуднути, не тринькати грошей, не закохуватися в поганих хлопців, прокачати впевненість у собі та побудувати зрілі стосунки з відповідальним та надійним чоловіком. «Щоденник Бріджит Джонс» полюбили читачі з усього світу, адже в цій книжці Гелен Філдінґ щиро та дотепно розповідає про сучасну жінку, пошук себе, кар’єру, стосунки, кохання, моду, секс.