неділя, 24 листопада 2019 р.

«Вони загинули за Україну»


Чергове засідання Вищої Народної Школи розпочалося годиною пам’яті «Вони загинули за Україну», в ході якої згадали тих, хто підняв стяг боротьби за нашу свободу під час Революції Гідності. Україна – це територія гідності і свободи, адже тема Майдану – одна з важливих тем в історії України. Під час заходу присутні повернулися у ті трагічні 2013-2014 рр. Дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв. Ведучі заходу провели короткий історичний екскурс про події зими 2014 року, про загибель Героїв, ім’я котрим Небесна Сотня, про перехід Революції Гідності у визвольну війну проти російського окупанта та внутрішніх перевертнів, про українських патріотів на Сході країни, що мають надвисоке почуття обов’язку і любові до України. Всі присутні переглянули коротку мультимедійну хроніку "Майдан 2013-2014». Також було представлено книжкову виставку «Пам’ять Героїв Майдану». #Новгородківськацентральнарайоннабібліотека  #читай  #захід  #користувачі  #бібліотека #читати_модно #читай_українське

Вогонь скорботи в серці навіки.


Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором, одна з яких Голодомор 1932-1933 років. Засідання Вищої Народної Школи працівники центральної районної бібліотеки розпочали годиною скорботи «Вогонь скорботи в серці навіки». Ведучі заходу ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї. Учасники заходу з болем і сльозами на очах згадували жахливі, моторошні знущання над українським народом, ділились спогадами своїх родин. Звучали авторські вірші В. Бондаренко та Л. Бродовської. Бібліограф К. Крижановська зачитала хвилюючі спогади земляків-очевидців Новгородківщини. Бібліотекар У. Крижановська ознайомила слухачів ВНШ з книжковою виставкою «Голод 33-го: біль душі і пам’ять». Наприкінці заходу було оголошено хвилину мовчання і запалено свічу пам’яті. Пом’янули жертв Голодомору шматочком чорного хліба.




Ніл Ґейман: Чому майбутнє залежить від бібліотек, читання та уяви?

пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

День української писемності та мови

8 листопада 2019 року в Новгородківській центральній районній бібліотеці до Дня української писемності та мови співробітники Новгородківського районного сектору пробації, бібліотеки та районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяли участь в написанні диктанту.
Перед початком написання диктанту працівники бібліотеки розповіли присутнім про історію та значення цього свята, яке відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, цьогоріч під назвою «Від бересту до цифри», був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку всі бажаючі громадяни України можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову.
Упродовж століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, залежно від того, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус. Тому заходи, спрямовані на підтримку української мови, її престижу, нагадують, що українці, попри цілеспрямоване витіснення української мови, все ж свою мову зберігають і навіть намагаються розвивати, утверджувати.


вівторок, 5 листопада 2019 р.

Обласний конкурс бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади»

Нещодавно в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського відбувся обласний конкурс бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади» у форматі ярмарку. Захід провели в рамках науково-практичної конференції, на яку з’їхалися близько ста фахівців бібліотечної справи. На ярмарку інноваційні проекти презентували 29 бібліотек області.
Бібліотеки Новгородківської ЦБС на конкурсі представляли Верблюзькі сільські бібліотеки – філії №1 та №2 з проектом «Моя Верблюжка – гордість моя».