пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

16 днів проти насильства




25 листопада 2018 року стартувала щорічна акція «16 днів проти насильства». З метою підвищення обізнаності громадян про попередження насильства, формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства в Новгородківській центральній районній бібліотеці проведено інформаційну годину «Насильство в сім’ї, де шукати допомоги?». До уваги користувачів обладнано книжково-ілюстративну виставку «Захисти життя – зупини насильство!» та підготовлено і розповсюджено буклети та інформаційні листівки «Скажемо насиллю «НІ», «Захисти себе від насильства».

СНІД - шлях до смерті


До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОм, який відзначають в Україні 1 грудня в центральній районній бібліотеці для молоді та дорослих користувачів оформлено тематичну викладку літератури " СНІД - шлях до смерті".


Корифей українського слова

До 240 років з дня народження Григорія Квітки -Основ'яненка, відомого українського письменника, який став основоположником нової української прози  в центральній районній бібліотеці представлена тематична полиця "Корифей українського слова"


До 240 років з дня народження Григорія Квітки -Основ'яненка, відомого українського письменника, який став основоположником нової української прози  в центральній районній бібліотеці представлена тематична полиця "Корифей українського слова"


пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

Районний семінар - практикум «Бібліотека — центр національно-патріотичного виховання молодих громадян України»


1 листопада в центральній районній бібліотеці відбувся районний семінар - практикум «Бібліотека — центр національно-патріотичного виховання молодих громадян України» для бібліотечних працівників Новгородківської ЦБС.
         Відкрила семінар завідувач сектору культури, туризму та культурної спадщини Л. В. Бойко, яка побажала плідної праці та націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави. Адже першочергове завдання бібліотек – популяризувати літературу, що сприяє прищепленню почуття патріотизму, причетності до історичної долі України, висвітлює події, котрі відбуваються на сході країни.
        Директор Новгородківської ЦБС  В. Л. Григір, зосередила увагу слухачів на пріоритетних напрямках бібліотечного обслуговування користувачів. Та познайомила із проектом патріотичного мистецтва «Військово – польовий арт». Мета проекту - перетворення військових предметів із зони бойових дій на Донбасі на арт-об'єкти із національною символікою. Серед митців, які беруть участь у проекті наша землячка, член спілки майстрів народної творчості, Заслужений майстер народної творчості україни Лариса Зоріна. Для арт – виставки вона намалювала картину на тему української народної пісні «Їхав козак за Дунай» на кришці від патронів.
Провідний  методист ЦРБ Н. В. Третяк  ознайомила бібліотекарів з формами і методами бібліотечної роботи з героїко-патріотичного виховання, запропонувала бібліотекарям орієнтовну тематику бібліотечних заходів,
окреслила першочергові завдання бібліотек – популяризувати літературу, що сприяє прищепленню почуття патріотизму, причетності до історичної долі України, висвітлює події, котрі відбуваються на Сході країни, вшановує героїв-захисників.
Заступник директора по роботі з дітьми Г. В. Чернова провела інформаційний огляд «Патріотична свідомість дітей сьогодні – майбутнє України».
Бібліограф ЦРБ К. В. Крижановська розповіла про роль бібліотечного краєзнавства у патріотичному вихованні користувачів та провела презентацію збірника «Інгульський степ» та книги «250 літ Новгородці», подарованої до бібліотеки упорядником збірника Владиславом Сердюком. «Інгульський степ» - це солідна збірка першоджерел (архівних документів) про історію сіл Новгородківського та інших районів Кіровоградщини та Криворіжжя. Тут подані виписки з метрик 18-20 століть, матеріаль про фортецю св. Єлисавети, козаччину, репресії.
В рамках семінару відбулась зустріч з членом районного літературного клубу «Світоч» Валентиною Бондаренко та презентація її поетичної збірки «Мамин рушник». Збірка написана з червня 2017 року. В ній проза життя перетікає в поетичні вірші. Вірші про батьків, про сім'ю, про родину. Ця поезія пов'язана з сучасним життям, любов'ю до рідної землі, до свого краю, своєї Вітчизни.
Відбулась творча майстерня «Мистецтво + патріотизм: запроваджуючи інновації, не забуваємо про традиції». Учасники семінару із задоволенням взяли участь у презентації виставки творчих робіт «Лялька – мотанка, як оберіг родинного життя» та майстер – класі із виготовлення ляльки – зерновички, проведеному провідним методистом ЦРБ Наталією Третяк.
Обмін досвідом роботи — одна із передумов успішної діяльності сучасних бібліотек. Власними родзинками з досвіду роботи по збереженню та поширенню народних звичаїв та обрядів, що сприяють вихованню патріотизму та поваги до рідного краю, поділилися сільські бібліотеки під час професійного спілування «Майданчик практичного досвіду».
Бібліопрактикум “Метелик очікувань” щодо співпраці бібліотек з владою, громадою, користувачами, колегами, проведений методистом Н. Третяк, дав цікаві результати. Від читачів бібліотекарі чекають “вдячності”, “співпраці”, “активності”, мріють про “зростання рівня читання”, “зацікавлення заходами бібліотеки”. Від семінару  учасники чекають “допомоги у роботі з молоддю, тому що це така категорія користувачів, яка потребує більше уваги і розуміння”, мають надію на “обмін досвідом”, “співпрацю”, “взаємодопомогу”, жадають “здобуття корисного нового досвіду та нових знайомств”. Від влади бібліотекарі очікують “підтримки бібліотек як морально, так і матеріально”,  “збільшення фінансування”, “підтримки”, сподіваються на “повагу”, “співпрацю”, будуть раді, якщо представники влади “відвідуватимуть масові заходи бібліотеки». У взаєминах з громадою бібліотекарі наголошують на потребі “розуміння того, що бібліотека потрібна”, на “активній співпраці”, “підтримці” і традиційно мріють про “закупівлю сучасного устаткування та оновлення бібліотечного фонду”.
На завершення семінару  методист Н. Третяк та заступник директора по роботі з дітьми Г. В. Чернова надали рекомендації з планування роботи на наступний рік. Директор ЦБС В. Л. Григір підвела підсумки семінару і подякувала присутнім за плідну роботу.
Участь у семінарі націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави.