пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

«Я пам’ятаю!Я пишаюсь!»

З метою залучення молоді(учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл Кіровоградської області) до вивчення історії рідного краю, ознайомлення учнів з героїко-патріотичними традиціями минулого, виховання в школярів любові до України факультет історії та права Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за інформаційної підтримки Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка неодноразово проводить обласний краєзнавчий конкурс учнівської молоді «Я пам’ятаю! Я пишаюсь!» (Центральноукраїнці в боротьбі за незалежність Батьківщини). Участь в конкурсі взяли користувачі Новгородківської ЦБС, які стали переможцями районного етапу краєзнавчого конкурсу: Олександр Дяченко(Новгородківська ЦРБ) учень 10 класу Новгородківського НВК І-ІІІ ст., тема дослідницької роботи « Історія Бугогардівської паланки»; Задирака Дарина (Інгуло-Камянська сільська бібліотека - філія), учениця 11 класу Інгуло-Камянського НВК І-ІІІ ст., тема роботи «Інгуло-Камянка в роки Другої Світової війни»;  Самолюк Едуарда (Митрофанівська сільська бібліотека – філія), учениця 10 класу Митрофанівського НВК, тема роботи « Кошовий отаман Іван Сірко». Бібліотеки та  музей історії району для наших учасників були інформаційними центрами, надавали допомогу в підборі джерел для написання їх конкурсних робіт.  До участі в  обласному етапі конкурсу журі отримали 45 досліджень з історії рідного краю, з яких вибрали 25 найкращих . До найкращих увійшли роботи О. Дяченка та Д. Задираки.

25 квітня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім.. О.М. Бойченка було оголошено переможців конкурсу. Кожен із учасників отримав читацький квиток «Почесний користувач бібліотеки» для безкоштовного відвідування книгозбірні протягом двох років та книги краєзнавчої тематики.



четвер, 27 квітня 2017 р.

Засідання Вищої Народної Школи 26 квітня 2017 року

Весна, сонце, квітне все навкруги. Всі кудись поспішають. Діти в школу, дорослі на роботу…а люди поважного віку поспішають в Новгородківську центральну районну бібліотеку на чергове довгоочікуване засідання ВНШ. Засідання почалося з приємних моментів - з привітання іменинників квітня: Олександри Юхимівни Остаповець та Катерини Володимирівни Крижановської.
         Цей місяць дуже щедрий на визначні дати, хоча деякі з них принесли нам чимало горя та бід. Провідний бібліотекар Світлана Застава розповіла слухачам про Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, про Всесвітній день авіації та космонавтики, український День навколишнього середовища, День пам’яток історії та культури, Всесвітній День Матері –Землі, Всесвітній день книг і авторського права та про Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Панченко Ольга Орестівна, слухачка ВНШ, підготувала цікаве повідомлення про ікону «Чорнобильський Спас». Це відносно молода чудодійна ікона, яка обходить Хресним ходом території, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. «Чорнобильський спас» - це незвичайна велична ікона, яка була написана за благословення Блаженнійшого Володимира – Митрополита Київського і всея України, Настоятеля Української православної церкви. А ініціатива написання цієї ікони належить ліквідаторам-чорнобильцям.
         Бібліотекар читального залу Людмила Гонтар розповіла про письменників ювілярів квітня, а саме про українського письменника Миколу Трублаїні, якому 25 квітня виповнилося 110 років від дня народження. Потім засідання ВНШ  продовжила Валентина Григір, яка провела для слухачів інтелектуальну гру «Слова із слова». Отримавши позитивні емоції та гарний настрій слухачі домовилися про наступне заняття, яке відбудеться 10 травня 2017 року.

#НовгородківськаЦентральнаРайоннаБібліотека #ВНШ #Читай#читай_у_будьякому_віці

неділя, 23 квітня 2017 р.

Година-спомин «Світ про Чорнобиль пам’ятає»

26 квітня… Чорнобильська аварія… мабуть немає такої людини, якій треба нагадувати про цю подію... як багато суму, болю, сліз принесла ця дата…скільки життів зруйнувала…
З метою усвідомлення масштабів трагічних подій, розбудити почуття відповідальності перед наступним поколінням, виховувати глибоку повагу та розвивати почуття гордості за людей, які поклали своє життя в ім'я майбутнього життя людства в Новгородківській центральній районній бібліотеці була проведена година-спомин «Світ про Чорнобиль пам’ятає».
Захід було проведено для засуджених Новгородківського районного сектору пробації. (Начальник Новгородківського районного сектору пробації Малюта Н.В.)

Ведуча заходу бібліотекар читального залу Гонтар Л.П. розповіла присутнім про події 26 квітня 1986 року та ознайомила із виставкою-реквієм «Терновий вінок Чорнобиля».

пʼятниця, 21 квітня 2017 р.

«Терновий вінок Чорнобиля»


 Чорнобиль... Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль ? Це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.
Ось вже 31 рік ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров'ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні років відчуватимуть на собі майбутні покоління.
До трагічних роковин на Чорнобильській атомній станції 21 квітня в Новгородківській центральній районній бібліотеці відбулась презентація книжкової виставки реквієму «Терновий вінок Чорнобиля» на якій представлені збірки документів, спогади учасників ліквідації аварії, художні твори, публіцистичні нариси як кінця 80-х так і сьогодення. Презентацію виставки переглянули запрошені до бібліотеки користувачі та громадськість селища.
 Ця виставка є даниною пам'яті всім хто поклав своє життя і здоров'я заради ліквідації страшних наслідків Чорнобильської аварії, пересторогою всім прийдешнім поколінням.


О земле втрачена, явися,
бодай у зболеному сні,
і лазурово простелися,
і душу порятуй мені
В.Стус

пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

«Великдень іде - свято в душі несе»

Запрошуємо усіх бажаючих та користувачів Новгородківської центральної районної бібліотеки відвідати книжково-ілюстративну виставку-інсталяцію «Великдень іде - свято в душі несе», яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння.
Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповідають видання, які представлені на презентованій книжково-ілюстративній виставці-інсталяції «Великдень іде - свято в душі несе.» Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят.  
З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.
Чекаємо на зустріч з вами.
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!




вівторок, 11 квітня 2017 р.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ОРГАНІЗАЦІЇ МЕРЕЖІ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК В ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ

« Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово»

Сьогодні, 11 квітня 2017 року в Новгородківській центральній районній бібліотеці пройшло чергове засідання Вищої Народної Школи. Тема зібрання присвячена Всесвітньому дню поезії « Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово».  Ведучі заходу Крижановська К. і Григор О. розповіли слухачам ВНШ про видатних поетів України, продекламували їхні вірші та послухали аудіо запис сучасної української поетеси – Ліни Костенко. Також слухачі ВШН читали свою власну поезію та поезію українських поетів. 

пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

Перехід з ББК на УДК

Перехід з ББК на УДК
Запроваджено єдину класифікацію для систематизації видавничої продукції.
Уряд ухвалив постанову "Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації", проект якої розроблено Держкомтелерадіо з метою систематизації видавничої продукції відповідно до міжнародної класифікаційної системи. До цього часу в Україні паралельно використовувалися дві класифікаційні системи: Універсальна десяткова класифікація (УДК) та Бібліотечно-бібліографічна класифікація (ББК), розроблена у 60-х роках минулого століття. УДК - міжнародна класифікаційн
а система, яку застосовують понад 130 країн світу. Методичне забезпечення впровадження Універсальної десяткової класифікації здійснюватиме Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова".
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249842722

7 квітня 2017 р. Благовіщення


четвер, 6 квітня 2017 р.

Весняне прибирання довкілля

Працівники Новгородківської центральної районної бібліотеки вийшли на прибирання бібліотечної території, щоб підтримати чистоту і комфорт у нашій спільній домівці - Україні.

Районний етап Всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина»

У Новгородківській центральній районній бібліотеці відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина» у рамках Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді», що покликаний популяризувати надбання національної та всесвітньої культурної спадщини.
Тематика Конкурсу – «Культурна і природна спадщина України».
Конкурс проводився у 5 номінаціях:
1. Малюнок/Картина: «Моя мальовнича Україна»
2. Вироби народного промислу: «Рукотворні скарби» (кераміка, природний
матеріал, витинанка, розпис на склі тощо).
3. Вишивка «Полотно життя» (рушник, сорочка, скатертина, серветка тощо).
4. Писанка «Кольорова Україна».
5. Твір «Наша мова калинова» (власний: вірш, проза, есе, нарис тощо).
На конкурс представлені 20 робіт талановитих молодих користувачів районної та сільських бібліотек.
Переможці конкурсу:
у номінації малюнок/картина «Моя мальовнича Україна» Хмара Анна Спасівська с/ф;
у номінації вироби народного промислу: «Рукотворні скарби» Журавльова Анастасія центральна районна бібліотека;
у номінації твір «Наша мова калинова» Самолюк Віта Митрофанівська с/ф.https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=427312594270039&id=237257703275530






«Книжкова світлиця»

У центральній районній бібліотеці відбулося чергове заняття професійного клубу бібліотекарів «Книжкова світлиця». Для працівників сільських бібліотек проведено аукціон бібліотечних ідей «Секрети майстерності». Провідний методист ЦРБ Наташа Третяк познайомила із досвідом роботи бібліотек Закарпатської області. Серед запропонованих ідей сільські бібліотекарі обрали для запровадження у себе акцію «Antiselfi» (бібліотечна фотостудія», «Квітково-книжкову феєрію», інтерактивну книжкову виставку «Я прочитав цю книгу…», бібліодесант «Сільська бібліотека: змінюємося разом».

Пам’ятка учасникам АТО

«Пам’ятка учасникам АТО» надійшла в Новгородківська Центральна Районна Бібліотека
Ця пам’ятка розроблена Громадською Організацією “Юридична Сотня” спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, та Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.